Reklama

Paragon, MOBA Epic Games, powraca w formie gry free to play

​Epic Games zauważył najwyraźniej, że w gatunku MOBA jest jeszcze odrobina wolnego miejsca. Z tej okazji po sześciu latach od premiery pierwszej wersji gry powraca Paragon.

Paragon był dosyć ciekawym jak na swoje czasy projektem. Battle royale nie święciło jeszcze wtedy takich triumfów, konkurencja w gatunku multiplayerów nie była duża i szansę miał niemalże każdy tytuł. Paragon, MOBA najbardziej przypominająca gameplayowo Smite’a, zadebiutował w 2016 roku i chociaż nie okazał się ogromnym hitem, był ciekawą alternatywą.

Gra ostatecznie zdawała się paść ofiarą Fortnite’a. Niedługo po premierze Paragonu Epic Games sięgnęło po kolejne asy ze swojego rękawa i kiedy na dobre rozpoczęła się era battle royale, ich pozostałe projekty zostały odłożone na drugi plan. Paragon stracił większość graczy, a twórcy wszystkie wykorzystywane w grze assety udostępnili za darmo dla innych deweloperów.

Reklama

Zgrabnie wykorzystał ten fakt Netmarble. Wzięli assety Paragonu i w styczniu 2022 roku pokazali światu Overprime. Teraz okazuje się z kolei, że pomysł ten zaadaptował Epic i wziął go pod swoje skrzydła. Po internecie krąży w rezultacie zapowiedź Paragon: The Overprime.

Na pierwszy rzut oka jest to klasyczna MOBA. Wybieramy postać, wbijamy poziomy, zdobywamy coraz silniejsze przedmioty oraz umiejętności i walczymy o pokonanie przeciwnej drużyny.

Główną różnicą pomiędzy Paragonem a pozostałymi, popularnymi reprezentantami tego gatunku jest fakt, że tutaj kamera jest za plecami naszej postaci. Sporo zależeć będzie również od tego, jak nowy deweloper postanowi podejść do rozwoju gry po premierze i czy podda się równie szybko co Epic Games.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games
Reklama