Reklama

Pewdiepie, MrBeast i Ninja najpopularniejszymi gamingowymi twórcami na Twitterze

​Rishi Chadha odpowiadający w Twitterze za gaming, opublikował wczoraj listę najbardziej wpływowych osób tego roku.

Rok się oczywiście jeszcze nie skończył i wiele może się zmienić, ale mimo wszystko ranking Chadhy jednoznacznie potwierdza to, co ostatnio dzieje się w branży.

Na najwyższym miejscu podium waleczny Felix Kjellberg, który od ładnych kilku miesięcy toczy "wojnę" z T-Series. Regularnie publikowane materiały, ogromny wzrost w subskrypcjach i imponująca liczba wyświetleń sprawiają, że nikogo innego nie moglibyśmy sobie wyobrazić na samym szczycie.

Zaraz po nim kolejny YouTuber, MrBeast. Tweet Rishiego tylko potwierdza, jak szybko Jimmy osiągnął sukces i jak daleko zaszedł. Jeszcze raptem rok temu wiele osób mogło nic o nim nie wiedzieć, nie mówiąc o stawianiu go pomiędzy Ninją a Pewdiepie. Kreatywne materiały oraz bardzo duża łatwość w wydawaniu pieniędzy potrafią jednak najwyraźniej przyciągnąć sporą widownię.

Reklama

Na najniższym miejscu podium znalazł się Ninja, którego obecności w takim gronie nie trzeba już nikomu tłumaczyć. Warto jednak dodać, że nieco niżej na liście Chadhy znaleźli się chociażby Nadeshot, właściciel 100 Thieves, CourageJD czy DrLupo, kolejni streamerzy Fortnite’a.

Chwilę wcześniej opublikowana została również lista najczęściej wspominanych zawodników esportowych, w której króluje Call of Duty. Trójka z OpTic Gaming, Scump, Dashy oraz Crimsix, w towarzystwie Claystera z eUnited pozwoliła podbić czołową, twitterową dziesiątkę.

Nie zmienia to jednak faktu, że na samej górze wciąż znajduje się Fortnite. Tfue i Myth nie mają sobie równych, odpierając ataki najpopularniejszych postaci CoD-a.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Pewdiepie
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy