Reklama

Reklama

PGL Major Kraków 2017 opanował Tauron Arenę

​PGL Major Kraków jest jednym z najważniejszych wydarzeń na profesjonalnej scenie Counter-Strike: Global Offensive.

Wszystkie mecze najlepszych na świecie drużyn obejrzymy z polskim komentarzem na kanale Twitch.tv Piotra “Izaka" Skowyrskiego. Pomagać w analizie meczowej będzie Adam “destru" Gil, zaś na stanowisku komentatorskim Izaka wesprze Bartłomiej “Tybek" Tybor.

16 lipca rozpocznie się pierwsza faza, rozgrywana w systemie szwajcarskim, która potrwa aż do środy. Pierwszy mecz zacznie się w najbliższą niedzielę o 11.00, a już o 14.00 na kanale Izaka zobaczymy Virtus.pro w starciu przeciwko Vega Squadron. Poza Virtusami na turnieju zobaczymy jeszcze jednego Polaka - Pawła 'innocenta' Mocka grającego w PENTA Sports. Harmonogram można znaleźć na stronie esportnow.pl/pgl/#harmonogram.

Reklama

W turnieju weźmie udział 16 drużyn - 8 z nich, po wygranej w pierwszej fazie, zakwalifikuje się do ćwierćfinałów, które rozpoczną się już w piątek 21 lipca. Wielki finał PGL Major Kraków 2017 odbędzie się w niedzielę, 23 lipca o 17:00. To właśnie wtedy poznamy najlepszą drużynę CS:GO. Ostatnie etapy rozgrywek w dniach 21-23 lipca będzie można oglądać również na żywo w krakowskiej Tauron Arenie.

Zespoły będą walczyć w Krakowie o jak największą część z puli miliona dolarów - zwycięzcy wrócą do domów bogatsi o 500 000 dolarów. Za drugie miejsce nagrodą będzie $150 000, a za trzecie i czwarte $70 000. Pozostała pula zostanie rozdzielona pomiędzy drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach - po $35 000 oraz w pierwszej fazie - po $8 750.

Partnerem transmisji z wydarzenia jest PLAY, który kolejny raz angażuje się w rozwój esportu w Polsce. Na czas rozgrywek zostanie przygotowana specjalna oferta gamingowa. Jest to kolejny krok po Polskiej Lidze Esportowej, przy którym operator komórkowy tak wyraźnie zaznaczył swoją obecność i wsparcie dla fanów. Przy tak dużej imprezie nie mogło zabraknąć również marki Sprite, aktywnie wspierającej polski esport.

Partnerem technologicznym PGL Major Kraków 2017 jest Steelseries, zaś oficjalnym bukmacherem wydarzenia jest LVBet.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy