Reklama

Reklama

PGL Major Sztokholm 2021: Faza pretendentów w liczbach i statystykach

​W piątek dobiegła końca Faza Pretendentów, która wyłoniła 8 najlepszych formacji, bezpośrednio awansujących do Fazy Legend. Przyglądamy się statystkom tego etapu turnieju PGL Major Sztokholm w Counter-Strike: Global Offensive.

Najskuteczniejsi gracze

Pierwsze miejsce w tej kategorii wiedzie Fredrik "roeJ" Jørgensen z Copenhagen Flames - drużyną, która przebojem wdarła się do Fazy Legend. Duńczyk rozegrał pięć map i osiągnął rating na poziomie 1.36.

Na drugim miejscu podium znalazł się Aleksey "El1an" Gusev z Entropiq. 22-latek zakończył poprzedni etap turnieju z ratingiem 1.31. Tuż za Rosjaninem uplasował się z ratingiem 1.27 zawodnik FaZe - Russel Van Dulken znany jako "Twistzz".

Polacy też mają powody do zadowolenia. Paweł "dycha" Dycha był chyba najjaśniejszym punktem międzynarodowej ekipy ENCE. Nasz zawodnik osiągnął rating 1.25, co pozwoliło mu zająć w tej kategorii miejsce czwarte.

Reklama

Najskuteczniejsze drużyny

Tutaj nie ma niespodzianek. FaZe Clan potrzebowało tylko czterech map, by zapewnić sobie awans do następnego etapu Legend. Rating drużyny zatrzymał się na wskaźniku 1.17. Objawienie z Danii - Copenhagen Flames to druga najskuteczniejsza formacja Fazy Pretendentów z ratingiem 1.11. ENCE w składzie z dwoma Polakami - wcześniej wymienionym "dychą" i Olkiem "hadesem" Miskiewiczem uplasowała się na ostatnim szczeblu podium z ratingiem 1.09. Podobny rating osiągnęła jeszcze formacja MOUZ, ale rozegrała w sumie aż 9 map.

Najpopularniejsze mapy

W Fazie Pretendentów, drużyny rywalizowały najczęściej na mapie de_nuke, bowiem aż 15 razy. Dalsza kolejność wygląda następująco:

  • de_inferno - 10 razy
  • de_mirage - 7 razy
  • de_overpass; de_vertigo - 6
  • de_dust2; de_ancient - 5

Za polską transmisję turnieju PGL Major Sztokholm 2021 odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo we współpracy z firmą FRENZY. Transmisję  można oglądać w serwisie Twitch.tv na kanale @izakooo oraz w telewizji na antenie Polsat Games.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: PGL Major

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy