Reklama

Pięciu polskich graczy CS:GO wesprze WOŚP

Już w najbliższą niedziele odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem akcji w tym roku będzie walka z ciężką i śmiertelną chorobą, jaką jest sepsa. Jak co roku, również i teraz esportowcy zdecydowali się zaangażować w pomoc.

Gwiazdy showbiznesu grają z Orkiestrą

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nadchodzi wielkimi krokami. Tym razem ogólnopolska akcja pod przewodnictwem Jerzego Owsiaka będzie zorganizowana na rzecz walki z sepsą. Jak co roku celem będzie zebranie jak największej kwoty pieniężnej poprzez datki od Polaków oraz dzięki aukcjom internetowym w sklepie Allegro. Wiele gwiazd wystawia swoje przedmioty, by pomóc potrzebującym.

Między innymi Iga Świątek oddała swoją rakietę, którą wygrała dwa wielkoszlemowe tytuły w 2022 roku -  Roland Garros oraz US Open z podpisem oraz zaoferowała osobiste spotkanie i bilet na mecz pierwszej rundy tegorocznego Roland Garros. Można wylicytować też między innymi obraz namalowany przez znanego aktora Artura Barcisia.

Reklama

Esportowcy również chcą pomagać

Takich aukcji jest wiele więcej. Esportowcy również grają z Orkiestrą i chcą pomagać na rzecz walki z sepsą. Do nabycia jest między innymi koszulka z podpisami członków "Złotej Piątki", czyli wybitnych polskich graczy CS:GO - między innymi "NEO", "pashyBiceps", "Snax’a" czy też "Luq’a". To jednak nie wszystko. Janusz "Snax" Pogorzelski bierze udział również w innej aukcji.

Wystawił on swoją koszulkę z występów w barwach niemieckiej organizacji mousesports. Do tej inicjatywy również dołączyli "Dycha", "Hades" (obaj występowali w fińskim ENCE) czy też "F1ku" z OG Esports oraz "Siuhy" reprezentujący Team GamerLegion. Jak na razie cena wynosi ponad 1500 złotych, ale kwota sukcesywnie rośnie z dnia na dzień.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike: Global Offensive