Reklama

Platforma Twitch.tv zbanowała popularnego gracza z Ukrainy

​Aleksander "s1mple" Kostyliev nie od dziś słynie z dość wybuchowego temperamentu. Czasem jest on za niego karany. Tym razem zawodnik otrzymał bana na Twitchu.

Kostyliev to absolutnie jeden z najlepszych zawodników aktualnie występujących na scenie CS:GO. Obecnie oprócz poprawy swoich umiejętności zawodnik pracuje także nad swoim zachowaniem. W przeszłości zdarzało mu się bowiem obrażać innych graczy podczas meczów w FPL, czyli lidze dla profesjonalnych playerów, a także niejednokrotnie wyrażał się on negatywnie na swoim Twitchu. Jeden z jego najbardziej znanych wyskoków to moment, gdy po meczu ironicznie odniósł się on do niemieckich graczy hitlerowskim pozdrowieniem.

Ostatnio było spokojniej, jeśli chodzi o postawę utalentowanego Ukraińca. Jednak reprezentant Natus Vincere znów naruszył zasady panujące na Twitchu, skutkujące otrzymaniem zawieszenia. Co zdecydowało o tymczasowym zamknięciu kanału, pozostaje sprawą niejasną.

Reklama

Wedle różnych źródeł "s1mple" mógł otrzymać bana za trzy rzeczy. Najmniej prawdopodobnym powodem takiego obrotu sytuacji miałoby być słuchanie przez niego piosenki, w której tekście pojawia się słowo "nigga". W różnych sferach życia uważane jest za obraźliwe. Bardziej realne wydają się dwie pozostałe opcje. Pierwsza z nich również dotyczy utworu muzycznego. Otóż Kostyliev miał włączyć na streamie utwór, jaki nie został jeszcze opublikowany. Najpewniej jednak przyczyną zawieszenia jest wypowiedzenie słowa "pidor", które w języku rosyjskim stanowi obraźliwe określenie na homoseksualistę.

Przy całej sprawie pojawiła się również kwestia zbliżającego się StarLadder Berlin Major. Mianowicie niektórzy stwierdzili, iż ban może wpłynąć na transmisję turnieju, ponieważ do końca zawieszenia Ukrainiec nie powinien być pokazywany na streamie. Ostatecznie jednak temat ten został zdementowany przez wielu użytkowników.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Twitch
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy