Reklama

PlayerUnknown's Battlegrounds na PS4 i Xbox One w końcu z funkcją Cross Party Play

​Właśnie ruszyły publiczne testy funkcjonalności, na którą czekało wielu użytkowników konsol od Sony i Microsoftu.

W zeszłym roku ten jeden z najpopularniejszych sieciowych shooterów pozwolił użytkownikom PlayStation 4 i Xbox One na granie przeciwko sobie, na co wielu z nich czekało od dawna.

Warto jednak zaznaczyć, że działało to tylko w tę stronę, czyli mogli oni zapomnieć o stworzeniu wspólnej drużyny, jeśli korzystali z różnych platform. To się właśnie zmienia, więc jeśli od dawna czekaliście na tę opcję, to możecie ją wypróbować - warto jednak zaznaczyć, że tym razem update nie dotyczy graczy PC, więc ci muszą obejść się smakiem.

Reklama

Na stałe? Trudno powiedzieć, bo deweloper jak na razie nie zdecydował się na komentarz. Wracając jednak do samych zainteresowanych, w grze pojawi się nowa zakładka na liście przyjaciół zaznaczona jako "PUBG", która wyświetla znajomych używających innych konsol - w ten sposób gracze mogą w jednym miejscu szukać użytkowników z różnych platform.

Rozgrywka cross party play jest już dostępna na serwerze PUBG's Public Test Server, który pozwala posiadającym grę użytkownikom na testowanie nadchodzących funkcjonalności oraz pomoc deweloperowi w znalezieniu i usunięciu ewentualnych błędów, zanim nowości trafią do wszystkich graczy. Gracze PlayStation 4 znajdą ją w zakładce Kupione w Bibliotece, a posiadacze Xboxów mogą znaleźć ją w menu Moje gry i aplikacje albo pobrać z Microsoft Store.

Przy okazji na tym samym serwerze można spróbować innej nowości, a mianowicie trybu Team Deathmatch, w którym naprzeciw siebie stają dwie ośmioosobowe drużyny - do dyspozycji mają 7 różnych map. Co więcej, gra doczekała się też kilku usprawnień w rozgrywce oraz zmian w zakresie broni, np. działania granatów i koktajli Mołotowa.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: PlayerUnknown's Battlegrounds

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy