Reklama

Reklama

PLE: Impressions na pozycji lidera PGE Dywizji Mistrzowskiej

​Ósma kolejka PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO jak zawsze dostarczyła fanom esportu wiele emocji.

Jako że liga wchodzi w decydującą fazę i przed nami pozostało już niewiele spotkań, ewentualna strata punktów przez którąś z drużyn może okazać się bardzo kosztowna w skutkach. Zapraszamy do podsumowania wydarzeń z 8. kolejki PGE Dywizji Mistrzowskiej. Transmisje ze wszystkich spotkań są pokazywane na antenie Polsat Games oraz w internecie na Twitch.tv oraz w serwisie YouTube.

Wisła zdominowała PGE Dywizję Mistrzowską

Zawodnicy Wisły Kraków wyrastają na zdecydowanego faworyta ligi. Drużyna prowadzona przez Mariusza "Loord" Cybulskiego nie doznała do tej pory żadnej porażki. W meczu ósmej kolejki mierzyła się z Team ESCA Gaming. Pierwsza połowa na mapie Overpass była bardzo obiecująca dla zawodników ESCY ale pod jednym warunkiem. Musieli oni doskonale spisać się po stronie atakującej, gdyż tę broniącą wygrały zaledwie jednym punktem (8:7).

Reklama

Niestety dla formacji ESCY Gaming, tak się nie stało. Zgodnie z oczekiwaniami "Wiślacy" byli bardzo dobrze przygotowani i wygrali tę część aż 9:5, pokonując na całej mapie 16:13. Tym samym zawodnicy krakowskiego klubu otworzyli sobie drogę do szóstego zwycięstwa w tym sezonie PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE.

Na Dust2 już wyraźnie przeważała Wisła, która nie pozwoliła przeciwnikom na to, by nawiązywali wyrównaną walkę. Różnica w poziomie była bardzo widoczna. Idealnie oddawał to wynik. Krakowianie zdobyli o połowę więcej punktów w pierwszej części spotkania (10:5) i mogli być dość spokojni przed wyjściem na drugą połowę.

Po zmianie stron widzieliśmy nieco bardziej wyrównane widowisko, ale niestety to ESCA musiała przejąć inicjatywę, by dogonić "Wiślaków". Tak się jednak nie stało. Wisła spokojnie dowiozła prowadzenie do szesnastej rundy i wygrała 16:10, tym samym pokonując w całym starciu swoich rywali 16:10. Tym samym drużyna "Białej Gwiazdy" utrzymała status niepokonanej w tym sezonie.

W czołówce bardzo ciasno

Po rozegranych ośmiu kolejkach (choć nie wszystkie drużyny rozegrały pełną liczbę spotkań) liderem klasyfikacji generalnej jest Impression. Jednak formacja ta rozegrała osiem spotkań, a chociażby Wisła All in! Games Kraków już tylko sześć, a ma zaledwie o jedno "oczko" mniej od lidera tabeli. W ścisłej czołówce plasuje się także PACT, który również ma jeden punkt straty do lidera.

Czołową trójkę dzieli zatem tylko jeden punkt, więc rywalizacja w końcowych kolejkach będzie bardzo interesująca. Każda z drużyn chce zająć jak najbardziej korzystną pozycję przed fazą play-off i jesienną rundą. Aspekt psychologiczny powinien być bardzo istotnym czynnikiem.

Po drugiej stronie znajduje się drużyna AVEZ. Formacja ta w dotychczasowych ośmiu spotkaniach odniosła tylko jedno zwycięstwo i traci już trzy punkty do kolejnej drużyny. Jednak z pewnością "Ośmiornice" nie złożą jeszcze tak szybko broni i będą starali się, by zdobyć jak najwięcej punktów przed końcem Rundy Wiosennej PGE Dywizji Mistrzowskiej.

Najciekawsza sytuacja jednak jest w środku tabeli. Walka o szóste miejsce, czyli ostatnie dające awans do play-off będzie bardzo interesująca. Wystarczy wspomnieć, że dziewiąty ThunderFlash traci jedynie trzy punkty do tej lokaty.

Pozostałe wyniki:

  • Arka Gdynia eSports - PGE Turów Zgorzelec 1:2
  • Izako Boars - Creative AVEZ Esports 2:0
  • PGE Turów Zgorzelec - Creative AVEZ Esports 2:0
  • Ungentium - Impression 0:2
Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy