Reklama

Reklama

PLE: Wisła nadal niepokonana przed ostatnią kolejką!

​Ostatnia kolejka online PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO zapowiadała się jak zwykle emocjonująco. Najciekawiej zapowiadającym się starciem był pojedynek PACT-u z Illuminar Gaming. Wisła Kraków walczyła natomiast o to, by zachować status jedynej niepokonanej drużyny. Kto okazał się lepszy w tych pojedynkach? Zapraszamy do podsumowania kolejki. Transmisje ze wszystkich spotkań można oglądać na antenie Polsat Games.

W tym tygodniu rozegrana została dodatkowa kolejka PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE. Wzięły w niej udział drużyny, które miały zaległości wynikające z przełożenia poprzednich meczów. Tym samym przed kolejką na LAN-ie w Warszawie wszystkie formacje mają tyle samo rozegranych spotkań. Najciekawiej zapowiadała się potyczka PACT-u z Illuminar.

Obie formacje znajdują się aktualnie w czubie tabeli i dlatego też spodziewaliśmy się najwyższego poziomu. Oczekiwania te były tym bardziej zasadne, że PACT jest aktualnym obrońcą tytułu Polskiej Ligi Esportowej.

MAD DOG’S PACT - Illuminar Gaming

Inauguracja tego pojedynku nastąpiła na mapie Ancient. Illuminar, grające po stronie atakującej bardzo szybko przejęło inicjatywę nad wydarzeniami. "Mynio" wraz z kolegami dominował nad swoimi przeciwnikami. Po pierwszej połowie wygrywali 10:5, co było dość solidną zaliczką przed zmianą stron. Trzeba jednak przyznać, że Illuminar nie mogło być nadal bardzo spokojne z uwagi na wysoką klasę rywala.

Reklama

W drugiej części PACT zaczął odrabiać straty. Działo się to pomimo tego, że Ancient był wyborem Illuminar. Obrońcy tytułu doprowadzili do bardzo emocjonującej końcówki. Losy mapy ważyły się do samego końca. Lepsze okazało się jednak Illuminar, które zwyciężyło do czternastu. To zapowiadało ogromne emocje na Overpass.

Ku zaskoczeniu wielu, PACT na własnej mapie nie mógł sobie poradzić ze świetnie dysponowanym Illuminar. Nie było wcale widać, że PACT-owicze są lepiej przygotowani na tej lokacji od swoich rywali, a nawet wręcz przeciwnie. Illuminar jednoznacznie panowało na mapie. Po piętnastu rundach prowadziło 10:5.
Po wznowieniu gry w drugiej połowie nie zmieniło się wiele. Illuminar dołożyło sześć kolejnych "oczek", nie przegrywając żadnej z rund. Ostatecznie PACT uległ 5:16 i w całym meczu 2:0. Dzięki temu IHG przeskoczyło w klasyfikacji generalnej swoich poniedziałkowych rywali.

Wisła All in! Games Kraków - Izako Boars

Niepokonana dotąd Wisła Kraków była zdecydowanym faworytem w meczu z Izako Boars. Krakowianie potwierdzali dobrą dyspozycję w zasadzie od samego początku tego starcia. "Dziki" jedynie w pierwszej połowie Overpassa stawiali opór, co przełożyło się na wynik zaledwie 9:6 dla Wiślaków.

Później jednak drużyna z Krakowa weszła na odpowiedni dla siebie rytm. Zdominowali drugą część, oddając zaledwie jedną rundę na korzyść rywali. Tym samym Wisła pokonała Izako Boars na Overpassie 16:7 i tym samym przybliżyli się znacznie do dziesiątego zwycięstwa w tegorocznym sezonie PGE Dywizji Mistrzowskiej.
Na Ancient znów mieliśmy bardzo wyrównany początek. Izako Boars postawiło się Wiśle i postawiło bardzo trudne warunki faworytom do wygrania całych rozgrywek. Tym razem "Biała Gwiazda" wygrywała 10:5 na półmetku.

Potem doszło do zaskakującego zwrotu akcji. Wydawało się, że Wisła kontroluje to spotkanie i dość łatwo wygra na drugiej lokacji. Tak się jednak nie stało. Izako Boars zanotowało fantastyczny powrót i odrobiło znaczną większość strat. Jednak to gracze Wisły okazali się minimalnie silniejsi i wygrali 16:14, tym samym przypieczętowując status niepokonanej drużyny w PGE Dywizji Mistrzowskiej.

Najlepsze tematy

Reklama