Reklama

Reklama

Polacy wiodą prym w CS:GO

Polska społeczność graczy od lat kocha Counter-Strike’a. Popularny FPS od Valve notuje ciągle świetne wyniki w naszym kraju. Nasi rodacy stanowią światową czołówkę graczy w ten esportowy tytuł. Kogo Polacy wyprzedzili w tym zestawieniu?

Counter-Strike od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych gier FPS w Polsce i na świecie. Gracze z naszego kraju szczególnie upodobali sobie ten tytuł. Duży wpływ na ten wybór ma fakt, że od wielu lat Polacy znajdowali się w ścisłej światowej czołówce zawodników esportowych właśnie w popularnego CS’a.

Najpierw "Złota Piątka" w Counter-Strike 1.6, a następnie Virtus.pro wygrywały seryjnie turnieje, co napędzało rozpoznawalność tej gry. Dzisiaj Polacy pod względem poziomu drużyn w profesjonalnych rozgrywkach są dużo niżej. Żadna z polskich ekip nie liczy się na dużych, europejskich turniejach. Nie oznacza to jednak, że społeczność zapomniała o swojej od lat ulubionej grze.

Reklama

Według danych, które są dostępne, Polacy zajmują trzecie miejsce pod względem populacji graczy na serwerach Counter-Strike’a. Naszych rodaków wyprzedzają jedynie przedstawiciele wielomilionowych Stanów Zjednoczonych i Rosji. Polska społeczność liczy 5,32% wszystkich użytkowników CS:GO. To naprawdę świetny wynik. "Biało-Czerwoni" wyprzedzają między innymi Brazylię, Niemcy, Francję czy Turcję.

Pokazuje to, ze CS:GO w naszym kraju w dalszym ciągu jest grą, która przyciąga ogromną liczbę fanów. Na spadek nie wpłynęły nawet gorsze wyniki esportowe. Można zatem się spodziewać, że jeśli jakaś polska formacja wdrapie się na międzynarodowy szczyt, to liczba Polaków na serwerach jeszcze bardziej wzrośnie.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike: Global Offensive

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy