Reklama

Reklama

Polska Liga Esportowa drogą do turniejów BLAST

​Polska Liga Esportowa zapewnia nie tylko pulę finansową wynoszącą ponad milion złotych w ramach swoich rozgrywek w 2022 roku. Udział w zmaganiach to również szansa na grę w międzynarodowych, prestiżowych rozgrywkach BLAST Premier. Już jutro ruszają wewnętrzne kwalifikacje do tych zawodów dla drużyn grających w PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej.

Prosto do gwiazd

Rozgrywki Polskiej Ligi Esportowej jako jedyne w naszym kraju zapewniają możliwość przedostania się do prestiżowego turnieju BLAST Premier. To dla polskich organizacji szansa, by zaistnieć na scenie międzynarodowej i powalczyć w jednym z najbardziej rozpoznawalnych turniejów w kalendarzu Counter-Strike: Global Offensive.

BLAST na całym świecie przyciąga zainteresowanie milionów kibiców. Dzięki Polskiej Lidze Esportowej drużyny z naszego kraju będą mogły zaistnieć w tym ważnym dla wszystkich graczy turnieju. W zamkniętych kwalifikacjach do BLAST Premier Spring Showdown 2022 Europe znajduje się już formacja MAD DOG’S PACT, która wygrała rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE w sezonie Jesień 2021 i tym samym zapewniła sobie slot w kwalifikacjach. Wkrótce dołączy do nich kolejna polska drużyna z szansami na międzynarodowy sukces.

Reklama

Droga do elity rozpocznie się w środę

We wtorek 22 marca, drużyny będą mogły powalczyć o dołączenie do MAD DOG’S PACT. W kwalifikacjach stanie większość formacji biorących udział w PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE. Dodatkowo zaproszone zostały dwie drużyny, które w przeszłości były już związane z Polską Ligą Esportową: Dr Pepper i Forsaken. Stawką jest pojawienie się w zamkniętych kwalifikacjach FantasyExpo EU Champions Spring 2022 - BLAST Premier .

Drużyny, które dołączą do MAD DOG’S PACT, będą mogły się zmierzyć z uznanymi markami w Europie, takimi jak Fnatic czy Sprout. Ujawnienie pełnego harmonogramu turnieju i 6 przeciwników polskich ekip odbędzie się 23 marca.

Transmisja z kwalifikacji na kanale Twitch PLE_GG rozpocznie się we wtorek 22 marca o 19:00.

Najlepsze tematy

Reklama