Reklama

Polska Liga Esportowa: Zwycięstwa "Dzików" I PACT-u

​Środowe spotkania szóstej kolejki Polskiej Ligi Esportowej - PGE Grupy Mistrzowskiej dostarczyły kibicom wielu emocji. W pierwszym spotkaniu Izako Boars zmierzyło się z Illuminar Gaming, zaś PACT podejmował HONORIS. Zapraszamy do podsumowania tychże starć.

Izako Boars - Illuminar Gaming

Illuminar Gaming w ostatnim czasie znalazło się w bardzo trudniej sytuacji. Organizacja ta zdecydowała się na rezygnację z dywizji CS:GO. Była to informacja, która wstrząsnęła polską sceną CS:GO, gdyż popularne "IHG" to jedna z najbardziej znanych formacji Counter-Strike’a. Gracze musieli jednak sobie z tym poradzić i walczyć z Izako Boars. Warto również wspomnieć, że było to spotkanie na szczycie. Illuminar miało na koncie cztery zwycięstwa i jedną porażkę, natomiast "Dziki" trzy triumfy i również jedną przegraną.

Reklama

Spotkanie rozpoczęło się na Mirage’u. Illuminar zaczynało po stronie antyterrorystów i nie radziło sobie dobrze w roli zawodników broniących, która jest nieco łatwiejsza od przeciwnej. Zdobyli zaledwie osiem rund, przy siedmiu rywali w pierwszej części gry, co dawało zaledwie jednopunktową przewagę nad rywalami.

Po zmianie stron Izako Boars doszło jednak do głosu i śmiało można stwierdzić, że "Dziki" zdominowały swojego przeciwnika. Dla zawodników organizacji Piotra "izaka" Skowyrskiego nie było problemu, by odrobić straty i seryjnie zdobywać kolejne punkty. Mapa zakończyła się ich zwycięstwem 16:11.

Rozpędzone "Dziki" podczas pierwszej połowy na mapie Vertigo również prezentowały się z bardzo dobrej strony. Skutkiem tego było zgromadzenie dziewięciu rund po stronie antyterrorystów. Nie była to jednak na tyle wysoka zaliczka, by zawodnicy tej drużyny mogli spokojnie myśleć o wygranej w całym meczu.

Po zmianie stron kolejne rundy dorzucała formacja Illuminar. Widać było, że nieco lepiej układa im się spotkanie, gdy bronią dostępu do bombsite’u. Po bardzo zaciętym widowisku Izako Boars nie wypuściło z rąk wygranej. Wynik 16:14 ukazał jednak, że "Dziki" musiały wzbić się na wyżyny umiejętności, by zakończyć to spotkanie wynikiem 2:0.

PACT - HONORIS

PACT był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Zawodnicy tej organizacji mieli na swoim koncie zaledwie dwie porażki. W innym miejscu było HONORIS. "TaZ" i "NEO" z kolegami plasowali się w dolnej części tabeli, co było zapewne zawodem dla ich fanów i dla ich samych. Trudno było zatem spodziewać się innego rozstrzygnięcia niż zwycięstwa PACT-u. Gracze tej drużyny od samego początku dominowali nad rywalem na mapie Vertigo.

PACT górował nad HONORIS niemal w każdym elemencie gry w CS:GO. Widoczne było to również na tablicy wyników. Po pierwszych piętnastu rundach prowadzili aż 12:3, grając po stronie terrorystów. Mecz jednak nie zakończył się jednostronnym wynikiem. HONORIS odbudowało się w drugiej części mapy. Ewidentnie lepiej radzili sobie po stronie atakującej, zdobyli oni aż osiem kolejnych rund. Było to jednak zbyt mało, by myśleć o wygranej. PACT zwyciężył 16:11 i wyszedł na prowadzenie w całym spotkaniu 1:0.

PACT-owicze na Inferno po raz kolejny rozpoczęli od lepszej gry niż rywale. To oni nadawali tempo i mieli inicjatywę na serwerze, lecz ich lepsza jakość nie przekładała się na wielką dominację. Potwierdzał to wynik 9:6, gdy PACT grał po stronie CT.

HONORIS nie dawało za wygraną i bardzo dzielnie radzili sobie z wyżej notowanym rywalem. Jednak ich upór i wygrana w siedmiu odsłonach to było ponownie zbyt mało, by myśleć o wyrównaniu stanu spotkania. PACT wygrał 16:13 i to do nich trafiły dwa duże punkty meczowe.

W czwartek fanów CS:GO czekają dwa kolejne mecze. AVEZ Esport zmierzy się z Pompą Team, a Wisła All in! Games Kraków podejmie Turów Zgorzelec. Transmisja obu spotkań na antenie Polsat Games od godziny 18:00.


ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Polska Liga Esportowa

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy