Reklama

Polski duet z ENCE znowu razem! Gracze zasilają ukraińską organizację

Hades oraz Dycha z końcem maja opuścili drużynę ENCE Esports. Szczególnie odejście Hadesa budziło sporo emocji, gdyż polski snajper nie spisywał się źle w oficjalnych spotkaniach w barwach fińskiej ekipy. Okazuje się, że polski duet znający się od lat znów zagra w jednej formacji. Nowe kontrakty ogłosiła ukraińska organizacja.

Hades i Dycha polskim duetem na zagranicznej scenie CS-a

Hades i Dycha od wielu lat grają we wspólnych drużynach. Duet ten zaczął być kojarzony w 2021 roku, gdy obaj Polacy spotkali się w szeregach fińskiej organizacji ENCE. Dycha z Hadesem grali przez ponad rok razem, docierając m.in. do półfinału Majora w Antwerpii. W sierpniu 2022 roku Hades opuścił ENCE i trafił do Team Finest, a następnie podpisał kontrakt z 9INE. W grudniu ubiegłego roku powrócił do fińskiego klubu, w którym nieprzerwanie Dycha występował i wówczas powstała drużyna grająca pod polską flagą.

Ta niestety w końcówce maja przeszła istotną przebudowę. Z drużyny odeszli właśnie Hades oraz Dycha i wiele wskazywało na to, że będą szukać organizacji, w której będą mogli razem grać. Trudno było jednoznacznie wskazać, jak potoczą się losy polskich zawodników. Hades miał znacznie lepszy okres w ostatnich miesiącach niż Dycha, który miał złą passę pod koniec swojej przygody w ENCE.

Reklama

Ten pierwszy miał wypracowaną opinię bardzo dobrego snajpera na arenie międzynarodowej. Okazuje się jednak, że gracze dopięli swego i znów zagrają razem w jednej drużynie. Dołączyli oni do innego polskiego gracza w ukraińskiej organizacji.

Monte będzie grało pod polską flagą!

Organizacja Monte Esports poinformowała w środę o zakontraktowaniu Hadesa oraz Dychę w roli nowych zawodników dywizji Counter-Strike’a 2. Wraz z nimi przychodzi Piotr "nawrot" Nawrocki, który będzie pełnił rolę asystenta pierwszego trenera. Już wcześniej w ukraińskiej organizacji występował Szymon "kRaSnaL" Mrozek, zatem od teraz Monte będzie występowało pod polską flagą we wszystkich oficjalnych spotkaniach.

Skład uzupełniają doświadczony Martin "STYKO" Styk, a także Serghij "DemQQ" Demczenko. Drużyna w ostatnim czasie nie miała zbyt dobrej passy, a w rankingu HLTV.org zajmują odległe, 52. miejsce. Polskie trio na serwerze ma odmienić zły okres Monte Esports i sprawić, że organizacja ta wejdzie do szerokiej czołówki drużyn w CS2, co umożliwiłoby występy w najważniejszych turniejach w kalendarzu rozgrywek.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy