Reklama

Polskie miasto w Overwatchu. Czy to jakiś sygnał ze strony twórców?

Blizzard Entertainment "puścił oczko" do społeczności z naszego kraju. Na tablicy destynacja powieszonej na lotnisku widnieje trasa do... Gdańska. Trudno jednak stwierdzić, czy to niesie za sobą jakiś głębszy przekaz.

Polska omijana w dużych tytułach gier wideo

Akcenty związane z naszym krajem nie są częstym zjawiskiem w czołowych grach wideo. Niestety Polska jest często pomijana w większości produkcji. Nawet te, które jak najbardziej historycznie pasowałyby do tego, by ukazać nasz kraj, jak chociażby gry o tematyce wojennej, zazwyczaj skupiają się na zachodnich kampaniach lub w Związku Radzieckim. Fabuły tytułów osadzonych we współczesności również rzadko mają miejsce w Polsce.

Najbardziej znanym tytułem z polskim uniwersum jest "World War 3", gdzie jedna z map położona jest w samym centrum Warszawy. Można także wspomnieć o dreszczowcu "Medium" polskiego studia Bloober Team. Fabuła tego horroru toczy się w znacznej mierze w Krakowie lat 90-tych i jest to dość dobrze odwzorowane miasto.

Reklama

Inne, większe produkcje mają czasami elementy związane z nadwiślańskim krajem, ale zazwyczaj ograniczają się one do emigrantów czy napisów w rodzimym języku. Ciekawą rzecz wychwycili gracze "Overwatch 2". Na lotnisku widać połączenie do Gdańska. Czy to może oznaczać większy polski wątek?

Gdańsk w słynnej produkcji

Na tablicy lotów nieoczekiwanie pojawił się...Gdańsk. Jest to o tyle nietypowa lokalizacja, że to bałtyckie miasto rzadko do tej pory występowało w grach wideo. Zazwyczaj twórcy gier jeśli interesowali się naszym krajem, to zazwyczaj Warszawą, ewentualnie Krakowem. Stolica województwa pomorskiego znajduje się obok takich miast, jak Seul, Buenos Aires, Rzym czy Sydney. Pikanterii dodaje fakt, że lot do naszego kraju został odwołany.

Jak na razie nie wiadomo czy Blizzard losowo dodał nadmorskie miasto, czy ma to większy sens. Trudno jednak zakładać, że w "Overwatchu" pojawi się jakakolwiek polska lokalizacja. Jest to najpewniej wyłącznie ciekawostka, która miała stworzyć poruszenie wśród naszego community. Jednak będziemy się tej sprawie bacznie przyglądali.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch | Blizzard