Reklama

Popioły Rubieży wprowadzają łowcę demonów i rozpoczynają nową erę w Hearthstone

​W Hearthstone zaczyna się Rok Feniksa. Wraz z nim nadchodzi nowe rozszerzenie: Popioły Rubieży, w którym graczy czeka wyprawa przez Mroczny Portal do krainy rozdartej krwawą wojną. Popioły Rubieży wprowadzą do Hearthstone wiele zmian, w tym 135 nowych kart zawierających nikczemne potwory, złowrogie postacie oraz przesiąknięte spaczeniem zaklęcia i artefakty.

Razem z Popiołami Rubieży do gry trafia dziś łowca demonów - pierwsza nowa klasa postaci od premiery Hearthstone. Zuchwałe wykorzystanie magii dusz i chaotyczna energia spaczenia definiują jej unikatowy styl rozgrywki, zachęcając do ofensywnej gry oraz bezpośredniego atakowania wroga i wykorzystywania potężnych demonów. Łowcę demonów, pierwszego bohatera tej klasy - Illidana Burzogniewnego - oraz 30 opracowanych specjalnie dla niej kart otrzymają za darmo wszyscy gracze, którzy ukończą bezpłatny, czteroczęściowy prolog fabularny łowcy demonów dla jednego gracza.

Popioły Rubieży wprowadzają do gry łącznie 135 nowych kart, w tym nowy typ legendarnych stronników, którzy mogą zmienić losy całego meczu - Prime. W pierwotnej postaci stronnicy Prime są silnymi i niedrogimi jednostkami przydatnymi we wczesnej i środkowej fazie gry. Po usunięciu z planszy są ponownie wtasowywani do talii gracza, ale w znacznie ulepszonej wersji. Gracze będą też mieli do czynienia z Uwięzionymi demonami. Przez dwie tury po trafieniu na planszę są one "uśpione" i nie mogą atakować ani otrzymywać obrażeń. Po przebudzeniu zaczynają jednak siać spustoszenie i mogą zadecydować o wyniku całego starcia.

Reklama

Rozpoczyna się Rok Feniksa

W Roku Feniksa Hearthstone czeka seria poważnych zmian na skalę nie widzianą od początku istnienia gry (a w przygotowaniu są kolejne):

  • Odświeżony tryb rankingowy - Nowy rok przynosi gruntowne zmiany w trybie rankingowym. Usprawnione zostało m.in. dobieranie graczy oraz system progresji, który zapewni teraz graczom jeszcze więcej satysfakcji i bardziej wartościowe nagrody.
  • Korzyści dla nowych i powracających graczy - gracze nowi, którzy będą piąć się przez początkowe rangi, oraz powracający do Hearthstone po dłuższej nieobecności otrzymają darmową rankingową talię wybranej klasy, aby mogli od razu rzucić się w wir współzawodnictwa.
  • Ulepszone pakiety kart - znana zasada "brak duplikatów legend w pakiecie" będzie teraz stosowana do kart każdego poziomu rzadkości. Gracze nie będą już mogli otrzymać więcej niż dwóch egzemplarzy jakiejkolwiek karty zwykłej, rzadkiej lub epickiej, dopóki nie zdobędą dwóch egzemplarzy wszystkich kart tego poziomu rzadkości z danego zestawu.
  • Darmowa przygoda dla jednego gracza - na późniejszym etapie cyklu rozszerzenia wszyscy otrzymają dostęp do darmowej przygody dla jednego gracza, której akcja toczyć się będzie w spustoszonej wojną Rubieży. Gracze staną do walki ze straszliwym Rdzawym Legionem u boku legendarnego Illidana Burzogniewnego i jego elitarnych łowców demonów.
  • Przeprojektowana klasa kapłana - kapłana czekają ogromne zmiany mające podkreślić jego tożsamość klasową. Sześć przynależących do tej klasy kart przejdzie do Sali Sław, a w ich miejsce wprowadzone zostaną całkiem nowe karty.
  • Nowości w Ustawce - tryb Ustawka w Hearthstone będzie nadal rozwijał się w Roku Feniksa. Zaczyna się od dodania Illidana do puli dostępnych bohaterów.

Po zalogowaniu się do Hearthstone gracze będą mogli wykonać cykl zadań, za które otrzymają łącznie sześć pakietów kart: trzy z Popiołów Rubieży i po jednym z Wejścia smoków, Wybawców Uldum i Wyjścia z cienia. Pierwsze zadanie z cyklu jest dostępne już dziś, a drugie i trzecie zostaną udostępnione 8 i 9 kwietnia. Dodatkowo wszyscy gracze, którzy zalogują się do Hearthstone od dziś do 29 czerwca, otrzymają za darmo legendarnego stronnika - Kael’thasa.

Popioły Rubieży są dostępne w Hearthstone od dziś na komputery z systemami Windows i Mac, tablety z systemami Windows, iOS i Android oraz smartfony. Pakiety kart z Popiołów Rubieży można wygrać w trybie Areny oraz kupić za złoto w grze lub prawdziwe środki pieniężne, w tej samej cenie, co inne pakiety kart w Hearthstone.

Hearthstone to darmowa cyfrowa strategiczna gra karciana firmy Blizzard Entertainment. Na całym świecie przyciągnęła już ponad 100 milionów graczy reprezentujących różne poziomy zaawansowania. Gracze mogą wybrać jedną z 10 potężnych klas postaci i tworzyć talie kart, wykorzystując w nich stronników, zaklęcia i bronie zaczerpnięte z jedynego w swoim rodzaju uniwersum Warcraft. W grze dostępne są liczne tryby, od zaciekłych pojedynków jeden na jeden do fabularnych przygód dla jednego gracza.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: HearthStone
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy