Reklama

Powróci piłkarska część MLS

​Coraz więcej lig piłkarskich ma swoje esportowe odpowiedniki. Fani FIFY w USA będą mieli okazję oglądać elektroniczne zmagania swoich ulubionych drużyn piłkarskich. MLS potwierdziło bowiem, iż w 2021 roku rozgrywki ponownie ujrzą światło dzienne, a na dodatek udział w nich wezmą dwa nowe zespoły.

Jeśli chodzi o esportową piłkę nożną, to ta powoli się rozwija. Wszystko zaczęło się od kontraktowania przez kluby piłkarskie zawodników w FIFĘ. Z czasem wszystko się rozrosło, gdyż znane firmy przejęły sporą część topowych zawodników. Potencjał wykryto również w idei e-rozgrywek ligowych, gdzie przedstawiciele drużyn mogą walczyć na serwerze. Tak powstały ligi, jak choćby Ekstraklasa Games, która w Polsce cieszy się sporym zainteresowaniem.

Kolejną edycję internetowej wersji ligi przeprowadzi także Major League Soccer. MLS to najwyższa klasa rozgrywkowa w Stanach Zjednoczonych, gdzie piłka nożna powoli przebija kolejne bariery i staje się jednym z bardziej popularnych sportów. Pomogły w tym inwestycje związane z kontraktowaniem znanych piłkarzy, jacy pod koniec swej kariery udali się za ocean.

Reklama

Nadchodzący sezon elektronicznej ligi zacznie się 16 stycznia i potrwa przez ponad dwa miesiące. Finały zostaną rozegrane 20-21 marca. Turniej decydujący nazywa się eMLS Cup. Rozgrywki okraszone są także solidną pulą nagród. Łącznie organizatorzy mają do rozdania 70 tysięcy dolarów.

Do drużyn walczących o zwycięstwo dołączą w nadchodzącym roku dwie kolejne firmy. Mowa o Inter Miami oraz Saint Louis City. Warto wspomnieć, że Inter to twór, w którym udział bierze David Beckham, o którym niedawno było głośno w kontekście esportu. Finalnie na starcie zmagań znajdzie się 27 drużyn. Co do innych szczegółów ligi, to jej partnerem jest m.in. Coca Cola i PlayStation. To właśnie na konsoli od Sony odbędą się mecze między zawodnikami.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama