Reklama

Reklama

Powstaje League of Legends MMO

​League of Legends na przestrzeni lat zbudowało całkiem imponujące uniwersum, pełne różnorodnych postaci. To było bazą dla wielu gier, lecz teraz ogłoszono, że nadchodzi coś, na co wielu fanów czekało od bardzo dawna: pełnoprawne MMO. Nawet jeśli zapowiedź projektu nie była zbytnio ekscytująca.

Całość odbyła się na Twitterze. Wiceprezes Greg "Ghostcrawler" Street napisał, jak w ostatnim okresie jego praca skupiała się na "rozwoju uniwersum League, co będzie nam potrzebne!". Po co? "By rozpocząć dla was wielką grę, o którą wielu z was - także w studiu - prosiło od dawna" - dodał.

"Powiedz... Czy to MMO?" - zapytała jedna z fanek, a Ghostcrawler nie zostawił już żadnych złudzeń. "To MMO" - napisał wprost. Dla porządku dodamy, że MMO to wielkie gry sieciowe, przeznaczone dla dziesiątek graczy - najpopularniejszym przedstawicielem gatunku jest pewnie World of Warcraft.

Reklama

"Nigdy nie sądziłem, że będę mógł napisać takiego tweeta, ale potwierdzamy: Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends. Robi je między innymi Ghostcrawler" - nieco później dodał na Twitterze Wiktor Cegła, szef działań wydawniczych Riot Games na rynku Europy Wschodniej.

Trzeba przyznać, że jak na projekt takiej klasy przystało, zapowiedź jest wyjątkowo mało ekscytująca: bez trailerów, grafik koncepcyjnych, wiadomości prasowych, wielkich konferencji. Wystarczył jeden wpis na Twitterze. Przynajmniej wyszło dużo taniej, a przed twórcami i tak jeszcze długie lata pracy.

Sam Greg Street nie jest oczywiście anonimową postacią w gatunku MMO - wprost przeciwnie. Zaczynał od doktoratu na temat biologii morskiej, lecz wkrótce później dołączył do studia Blizzard, by pracować jako główny projektant systemów właśnie w World of Warcraft. Ma więc doświadczenie.

Tę firmę opuścił w 2013 roku, ogłaszając decyzję w listopadzie. Już w styczniu pochwalił się rolą głównego projektanta właśnie w Riot Games. Kilka lat później - w sierpniu 2018 roku - awansował dalej, zajmując się kreatywnym rozwojem całego studia Riot Games. Został też wiceprezesem.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: League of Legends

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy