Reklama

Powstanie nowa polska stacja telewizyjna poświęcona sportom elektronicznym – E-sport

​Sporty elektroniczne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Trend wyczuło najwyraźniej studio Astro - producent słynnej "Familiady" - które wraz z Grupą Gamerock postanowiło stworzyć polską stację telewizyjną poświęconą e-sportowi.

Na razie ujawniono stosunkowo niewiele szczegółów na temat projektu. Tajemnicą pozostaje na przykład najważniejsza informacja, a więc data startu nowego kanału, który nazywać ma się po prostu E-sport.

Wiadomo natomiast, że w przygotowywanej ramówce najwięcej czasu twórcy poświęcą zawodom w znanych grach. Pojawią się więc między innymi relacje z bliżej niesprecyzowanych turniejów organizowanych na całym świecie.

Nie zabraknie jednak również programy rozrywkowe, dokumentalne, a także tak zwane talk-showy. Niewykluczone więc, że pojawią się audycje poświęcone nowinkom i ciekawostkom z branży wirtualnej rozrywki, a także konkretnym tytułom.

Reklama

Twórcy stacji podkreślają, że E-Sport będzie nadawany przez całą dobę. Kanał dostępny będzie w kilku sieciach kablowych oraz platformach cyfrowych, aczkolwiek dokładnych szczegółów na ten temat na razie nie podano.

INTERIA.PL

Reklama