Reklama

Reklama

Poznaliśmy grupy Mistrzostw Świata w League of Legends

Rywalizacja w regionalnych rozgrywkach League of Legends została zakończona. Przygotowania do tegorocznych Mistrzostw Świata, najważniejszego turnieju w roku kalendarzowym, rozpoczęło losowanie grup.

Format Mistrzostw Świata w League of Legends

Kolejny raz z rzędu Riot postanowił zignorować błagania widzów o zmianę formatu Worldsów i pozostać przy strukturze, która ich zdaniem zdawała egzamin do tej pory. Mistrzostwa Świata dzielą się w rezultacie na dwa etapy - Play-In oraz Main Event.

W pierwszej fazie Mistrzostw Świata bierze udział 12 drużyn z najniższych seedów z poszczególnych regionów. Podczas wczorajszego losowania zostali podzieleni na dwie 6-drużynowe grupy. Zwycięzca każdej z grup automatycznie przejdzie do głównego eventu, a dwie najsłabsze drużyny zostaną wyeliminowane. Drużyny z miejsc 2-4 powalczą z kolei o dwa ostatnie miejsca w głównym evencie w formacie BO5.

Reklama

Drugi etap Mistrzostw Świata składa się z fazy grupowej i playoffów. 12 drużyn, które już teraz zakwalifikowały się do głównego eventu, zostały wczoraj rozstawione w czterech różnych grupach. Do tej dwunastki na początku października dołączą cztery najlepsze drużyny z etapu Play-In i dołączą pojedynczo do każdej z grup.

Z każdej grupy głównego eventu awansują dwie najlepsze drużyny po rozegraniu podwójnego Round Robin i zostają rozstawieni w klasycznej drabince single elimination. Na tym etapie z BO1 przechodzimy do BO5. Zwycięzca awansuje do kolejnego etapu, a przegrany odpada z turnieju.

Faza grupowa etapu Play-In

Grupy etapu Play-In Mistrzostw Świata prezentują się następująco:

Faza Play-In w tym roku formatem odpowiada poprzednim edycjom Mistrzostw Świata, ale zmienili się nieco jej członkowie. Riot zdecydował się nie zapraszać reprezentanta CIS na swój turniej i zamiast tego dać czwarty slot LEC. Dzięki temu MAD Lions udało się zakwalifikować na Worldsy, nie wygrywając ani jednego BO5 w playoffach, a walka o awans na turniej skończyła się w Europie dużo wcześniej niż zwykle.

Oznacza to również, że w tym roku mamy aż pięć drużyn z głównych regionów. Oprócz czwartych seedów LPL oraz LCK, RNG i DRX, w Play-Inach grają dwie drużyny europejskie, Fnatic i MAD Lions, oraz reprezentant LCS, Evil Geniuses.

Play-Iny mogą być w rezultacie nieco ciekawsze niż zwykle. Większość pierwszego etapu wciąż będzie składać się z jednostronnych BO1 pomiędzy drużynami na zupełnie różnych poziomach League of Legends. Nikt nie czeka z wypiekami na twarzy na starcie Isurus z RNG albo Chiefs z Fnatic. W ramach rekompensaty dostaniemy jednak chociażby starcie Defta z Galą oraz rywalizację NA vs EU w grupie A.

Faza grupowa Main Eventu

Grupy drugiego etapu Mistrzostw Świata prezentują się następująco:

Na razie rozlosowano po trzy drużyny do każdej z czterech grup głównego eventu. Najlepsza czwórka z Play-Inów zapewni sobie awans od głównego eventu i zostanie wrzucona w jedną z grup. Warto mieć na uwadze fakt, że zgodnie ze znanymi już weteranom League of Legends zasadami, w jednej grupie nie mogą znajdować się dwie drużyny z tego samego regionu.

Możemy śmiało założyć, że RNG i DRX na pewno wyjdą z pierwszego etapu Worldsów. W takiej sytuacji RNG musi znaleźć się w grupie D, gdzie nie ma jeszcze żadnego reprezentanta LPL, a DRX powędruje do grupy C. O pozostałe dwa miejsca powalczą prawdopodobnie Evil Geniuses, MAD Lions oraz Fnatic. Reprezentant LEC powinien znaleźć się w grupie A, a do grupy B trafi Evil Geniuses, jeżeli w nowym składzie uda im się przejść przez pierwszy etap.

Mistrzostwa Świata rozpoczynają się już 29 września. Do 4 października zostanie rozstrzygnięta faza Play-In i od 7 października ruszy rywalizacja w fazie grupowej Main Eventu. Wielki finał Worldsów odbędzie się w sobotę, 5 listopada. 

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy