Reklama

Reklama

Producent asortymentu gamingowego wspiera kobiecą organizację esportową – Super Girl Gamer Pro

​Nie da się zaprzeczyć, że w sport elektroniczny zdominowany jest głównie przez zawodników płci męskiej, których jest zdecydowanie więcej niż zawodniczek rywalizujących na turniejach esportowych. Firmy jednak decydują się przełamać ten trend, dowodem na co jest nowy kontrakt pomiędzy organizacjami RESPAWN, a Super Girl Gamer Pro.

Organizacje, która zorientowane są na gry komputerowe

RESPAWN Products to wielokrotnie nagradzane przedsiębiorstwo z siedzibą w Karolinie Północnej w USA, które jest wiodącym producentem urządzeń i mebli gamingowych. W asortymencie tej firmy znaleźć można biurka i fotele dla graczy oraz szereg akcesorii z tym związanych. Od jakiegoś czasu, firma dosyć mocno angażuje się w inicjatywy esportowe.

Super Girl Gamer Pro to z kolei organizacja powstała w 2017 roku, która jest swoistą platformą i przystanią dla graczek komputerowych. "Inicjatywa ma inspirować kobiety do angażowania się w esport. Misją organizacji jest tworzenie bezpiecznego środowiska dla kobiet, które chcą spróbować swoich sił w rywalizacji w różnych grach komputerowych".

Reklama

SGGP wystartowało z nowym projektem organizacji sezonowych turniejów online w produkcjach takich jak Hearthstone, Counter-Strike, Valorant czy Fortnite. Zmagania odbywają się od 15 maja do 21 listopada tego roku.

Współpraca ma pomóc w przełamywaniu barier związanych z płcią

W ramach współpracy, marka RESPAWN będzie prezentowana w cotygodniowych transmisjach na żywo w postaci tła i banerów. Planowane jest również stworzenie dedykowanej nagrody dla najlepszych zawodniczek, które ukazane zostaną na jednej z wymienionych transmisji.

"RESPAWN rozumie, że tylko wspólny głos może zmieniać kulturę i eliminować toksyczność, która uniemożliwia kobietom zwiększanie aktywności i uczestnictwa w społecznościach esportowych, dlatego cieszymy się, że możemy pracować z taką firmą" - stwierdził Rick Bratman, producent eventów Super Girl Series.

Przedsiębiorstwo tworzące biurka i fotele dołączyło do sporej grupy znamienitych sponsorów Super Girl Gamer Pro. Do tej pory partnerami były takie firmy i organizacje jak: Nissan, Legion by Lenovo, RAZER, GameStop czy chociażby Space Productions. Trzeba przyznać, że wymienione grono zrobi wrażenie na każdym.

Plany są ciekawe - czas więc na realizacje

Alex Gonzalez - Dyrektor Marketingu w RESPAWN nie krył ekscytacji tym zdarzeniem: "Bardzo się cieszę, że nawiązaliśmy współpracę z Super Girl Gamer i będziemy mogli wspierać ich misję, inspirując jednocześnie kobiety do przejmowania większych ról w grach i esporcie".

Odniósł się on także do przyszłych planów związanych ze wspomnianą kolaboracją: "Nie możemy się już doczekać na ich coroczny cykl - panel przywódców, więc w ramach współpracy mamy zamiar wprowadzić jeszcze jeden panel, skoncentrowany i skupiający się w szczególności na kobietach w sporcie elektronicznym" - skwitował Gonzalez.

Nie da się ukryć, że organizacja Super Gamer Girl Pro dzięki kolejnym sponsorom i wsparciom od zróżnicowanych podmiotów zyska jeszcze bardziej na znaczeniu. Być może większy rozgłos zainicjuje kolejne akcje i wydarzenia związane z kobietami w esporcie.

Na pewno, wszelkie takie ruchy przyczyniają się do sporej rewolucji w branży esportu, która trzeba przyznać bez ogródek - zdominowana jest przez mężczyzn.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Super Girl Gamer Pro

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy