Reklama

Profesjonalna zawodniczka CoD Mobile zamordowana przez innego gracza z Brazylii

​19-letnia profesjonalna graczka Call of Duty Mobile została brutalnie zamordowana przez innego zawodnika z Brazylii. Sprawca przyznał się do zarzutu i jednocześnie przyznał, że nie ma problemów psychicznych. Zabójstwo zostało zaplanowane z tygodniowym wyprzedzeniem.

Profesjonalna zawodniczka CoD Mobile Ingrid Oliveira Bueno da Silva, znana również jako "Sol", została zamordowana przez innego gracza z Brazylii. Zabójca, który zaplanował atak z tygodniowym wyprzedzeniem, nagrał ten czyn i udostępnił go za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. Według raportu R7 19-letnią Silvę zabił Guilherme Alves Costa funkcjonujący pod nickiem "Flashlight". Zdarzenie miało miejsce po tym, jak para spotkała się online. Po odkryciu książki, w której Costa zapisał, co chciał zrobić ofierze, policja uznała ten czyn za zamierzony.

Reklama

Sam zainteresowany przyznał się do zabójstwa w trakcie aresztowania, stwierdzając jednocześnie, że nie ma problemów psychicznych. Spytany o motywację odpowiedział, że po prostu "chciał to zrobić". Udokumentowaną zbrodnię przesłał na profil WhatsApp należący do organizacji Gamers Elite. Wysłał również plik PDF, w którym zostawia wiadomości o nienawiści do chrześcijan i nawołuje do przemocy.

Kiedy przywódcy klanu dowiedzieli się o tym, co się stało, podjęli niezbędne kroki, informując odpowiednie władze oraz prosząc wszystkich członków, aby nie udostępniali filmu przedstawiającego domniemane przestępstwo. Według Roda Breslau, konsultanta i informatora esportowego, jeden z brazylijskich profesorów otrzymał od Costy e-mail zatytułowany "chwalebny czyn", w którym zapowiadał nowe ataki. Silva była członkiem zespołu FBI eSports.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty Mobile

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje