Reklama

Profesjonalni gracze FIFA unikali pojedynków między sobą

​FIFA Ultimate to zdecydowanie najpopularniejszy tryb w każdej kolejnej odsłonie piłkarskiego symulatora, napędzany transakcjami cyfrowymi generującymi miliony dolarów zysków dla Electronic Arts. W ramach tej opcji zabawy rozgrywane jest także Liga Weekendowa, z 30 spotkaniami.

Po rozegraniu trzydziestu spotkań otrzymujemy nagrody, wręczane nie na podstawie poziomu trudności czy umiejętności przeciwników, lecz po prostu na bazie liczby zwycięstw i porażek. Nie ma więc sensu rywalizować z najlepszymi graczami, ale oponentów nie możemy przecież wybierać.

Ale czy aby na pewno? Nick "RunTheFutMarket" Bartels wpadł na trop zorganizowanej grupy profesjonalnych zawodników FIFA i innych graczy wysokiego szczebla, który zorganizowali nawet własny serwer Discord. Jedynym celem jest omijanie potyczek pomiędzy sobą w Lidze Weekendowej.

Reklama

Bartels sam trudni się streamowaniem rozgrywki na żywo, a podczas trzeciego weekendu w Lidze Weekendowej padł ofiarą rozłączenia. Był już na drodze do awansowania do pierwszej setki najlepszych graczy, lecz pod sam koniec kluczowej potyczki jego przeciwnik się rozłączył.

To unieważniło spotkanie. Rozłączenia ze słabymi serwerami EA to nic nowego, lecz Bartels podejrzewał, że sprawa ma drugie dno. Jego podejrzenia okazały się być bardzo słuszne, ujawniając skandal o skali, której nie powstydziłby się słynny "Fryzjer", znany dobrze polskim kibicom.

Zaraz po zakończeniu spotkania Bartels ujawnił na Twitterze szereg screenshotów, na których profesjonalni zawodnicy z Ameryki Północnej spiskują w celi pozbycia się 21-latka z grupy stu najlepszych zawodników. Źródłem był inny profesjonalista, anonimowy kolega Bartelsa.

Wszystko to w ramach specjalnego serwera Discord, programu służącego do komunikacji grupowej. Profesjonaliści dogadują się tutaj, by unikać potyczek pomiędzy sobą za pomocą rozłączania internetu, ale także celowali specjalnie w Bartelsa, by pozbawić go szans na sukces.

W proceder zaangażowana jest cała śmietanka FIFA z Ameryki Północnej. Materiał wideo ze śledztwem Bartelsa prezentuje między innymi graczy Hektic_Jukez oraz RyanZang99 z Chicago Fire, obecnego mistrza eChampions , czyli NYC_Chris z New York City FC.

FIFA zareagowała błyskawicznie, ale dość pobłażliwie. NYC_Chris został zbanowany na dwie kwalifikacje. Sam zainteresowany, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii serii FIFA, przeprosił na Twitterze za swoje zachowanie i obiecuje powrót do rywalizacji.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy