Reklama

Przegląd Twitcha. Jakie gry były najchętniej oglądane we wrześniu?

​Wrzesień już za nami, a to oznacza, że większość streamerów zaczęła już prowadzić regularniejsze transmisje niż w okresie wakacyjnym. Jednak wbrew wszelkim przewidywaniom, miniony miesiąc przyniósł kolejne spadki względem poprzedzającego go sierpnia. Przedstawiamy krótki przegląd Twitcha.

We wrześniu zanotowano aż 3-procentowe spadki w godzinowej, sumarycznej oglądalności w najpopularniejszym serwisie streamerskim. W średniej widowni również zaobserwowano regres aż o 78,5 tysiąca osób. Łączna ilość transmisji wyniosła 18,88 miliona na przekroju ostatnich 30 dni i jest to rezultat o 1,24 miliony gorszy niż w sierpniu.

Tak naprawdę, tylko w jednej kategorii uwidoczniony został wzrost - chodzi mianowicie o szczytową oglądalność. Zanotowano tutaj 5,60 miliona widzów (wzrost aż o 17,2% względem sierpnia). Prawdopodobnie wynika to z kilku dużych gamingowych premier w tym między innymi świeżej produkcji od Amazona - New World.

Reklama

Jakie gry były najchętniej oglądane we wrześniu?

Krótko rzecz ujmując - obyło się bez niespodzianek. Nadal niepodważalnym królem oglądalności jest Grand Theft Auto V (144 miliony godzin) - produkcja od Rockstar Games dzierży koronę już nieprzerwanie od kilku dobrych miesięcy. Na drugiej pozycji uplasował się League of Legends (107 milionów), jednak zanotowano tutaj aż 19-procentowy spadek względem sierpnia.

Na dalszym miejscach znalazł się Valorant (92 miliony) ze wzrostem aż o 23 procenty. Tuż za podium uplasował się wiecznie żywy Minecraft (76 miliony) i stąpający mu po piętach Apex Legends (68 miliony).

Grą, która cieszy się największymi trendami wzrostowymi na Twitchu jest oczywiście New World - nowy MMORPG wydany przez Amazon Games. Drugie miejsce przypadło kolejnej głośnej premierze - chodzi oczywiście o FIFA22. W tej kategorii na dalszych miejscach znalazły się takie produkcje jak: Valorant, CS:GO i NBA 2K22.

ESPORTER