Reklama

Przestępca został schwytany przez policjanta w kafejce internetowej podczas gry w League of Legends

​Do niespotykanej sytuacji doszło w Chinach. Poszukiwany przez służby, czołowy gracz League of Legends został zidentyfikowany i zatrzymany przez policjanta, który w wolnej chwili postanowił odwiedzić nowo powstałą kafejkę internetową i zrelaksować się przy grze komputerowej.

Zhang Yihao jest czynnym policjantem w miejscowości Chongqing. Wraz ze swoim kolegą po fachu, postanowił spędzić trochę czasu w kafejce internetowej i zrelaksować się przy swojej ulubionej produkcji w popularnym LoL’u.

W pewnym momencie, przez głośniki ogłoszono komunikat, że czołowy gracz, sklasyfikowany na pierwszym miejscu na chińskim serwerze "Ionia", właśnie zaczął rozgrywkę w tym miejscu. Warto wspomnieć, że Ionia to legendarny i najstarszy serwer w Chinach w League of Legends. Przez wielu, uważany jest także jako jeden z najbardziej prestiżowych.

Reklama

Chińskie kafejki internetowe słyną natomiast z tego, że jeśli zjawią się w nich wysoko notowani gracze - odnotowywany jest ten fakt i ogłaszany przez megafon lub specjalne głośniki. Tym razem jednak, sytuacja okazała się kuriozalna i bardzo nietypowa.

Kiedy przez głośniki wybrzmiał komunikat, zaintrygowany policjant postanowił podejść bliżej i sprawdzić z kim ma do czynienia, innymi słowy - który z czołowych graczy w lidze legend będzie dzielił z nim to samo pomieszczenie. Szybko okazało się, że gracz o którym mowa, to osoba poszukiwana przez lokalną policję za napady na obywateli w mieście Chongqing.

Yihao postanowił poinformować swojego kolegę - policjanta. Mężczyźni zweryfikowali zdjęcie w telefonie z bieżącym wizerunkiem poszukiwanego gracza. Na krótkim filmie udostępnionym przez Elephant Media, widać jak niczego nie świadomy przestępca zatapia się w rozrywce komputerowej, po czym policjanci szarpią go przy stoliku i skuwają w kajdanki, by finalnie eskortować poszukiwanego za kratki.

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy