Reklama

PUBG wprowadza system reputacji

​Twórcy sieciowej strzelanki PlayerUnknown's Battlegrounds opublikowali wczoraj aktualizację oznaczoną numerem10.2, wprowadzającą do gry między innymi nowy system reputacji, który pozwoli podejrzeć, czy mamy do czynienia z graczem, którego lepiej omijać, czy też z kimś przyjaznym.

"Utrzymywanie interakcji na zdrowym poziomie jest dla nas ważne. Wiemy, że na polach bitwy górę mogą wziąć nerwy, ale toksyczne zachowanie nigdy nie jest usprawiedliwione. Żeby ułatwić zachowanie uprzejmości, gdy zabijacie się nawzajem, wprowadzamy system reputacji" - napisano.

Reklama

System przypisuje każdemu poziom reputacji od 0 do 5 w zależności od tego, jak traktujemy innych graczy. Poziom będzie wyświetlany podczas dobierania członków drużyny, dzięki czemu gracze szukający grupy zorientują się, z kim będą mieć do czynienia. Poziom rośnie z kolejnymi meczami.

O ile oczywiście nie będziemy przejawiać podczas nich toksycznych lub w inny sposób destruktywnych zachowań. Również wielokrotne opuszczenie meczu bez powrotu może prowadzić do obniżenia poziomu reputacji, tak samo jak liczne zgłoszenia dotyczące negatywnego zachowania.

Jeśli o łatce 10.2 mowa, to w grze pojawił się także coupé RB, czyli klasyczny samochód sportowy o prędkości maksymalnej 150 km/h, dzięki której jest on (na lądzie) wolniejszy tylko od motocykla. Pojazd ma pomieści dwie osoby i znaleźć go można obecnie na mapach Erangel, Miramar i Sanhok.

Są też inne, pomniejsze nowości, takie jak... nowe popisy kaskaderskie. "Możecie aktywować losowe popisy kaskaderskie w powietrzu na motocyklu terenowym. Dostępnych jest 6 nowych popisów kaskaderskich, a najlepsze jest to, że są bardzo łatwe do wykonania" - zapewniają deweloperzy.

Usprawniono także zarządzanie ekwipunkiem, co powinno spodobać się szczególnie graczom na konsolach. Można między innymi poruszać się po ekwipunku w lewo i w prawo oraz w górę i w dół padem kierunkowym i prawym drążkiem. Jest też lepszy wygląd podpowiedzi i poradników.

Dowiedz się więcej na temat: PUBG

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje