Reklama

Rainbow Six: Arka Gdynia eSports przedstawia drużynę!

​Arka Gdynia eSports rozwija bardzo mocno swoją sekcję esportową. Kilka tygodni temu zakontraktowali znaną drużynę CS:GO, a teraz kolej na Rainbow Six: Siege. Gdynianie mierzą bardzo wysoko. Nowa formacja zagra w międzynarodowych rozgrywkach.

Kluby sportowe inwestują w esport

Kluby sportowe w naszym kraju coraz chętniej sięgają po drużyny esportowe. Trend ten dotarł nad Wisłę z zachodnich klubów. Od dawna takie potęgi jak FC Barcelona, Manchester City, Ajax Amsterdam czy inne wielkie kluby były zainteresowane rozgrywką elektroniczną. Początkowo była to jedynie FIFA - najbardziej znana gra wideo kojarząca się z futbolem. Podobnie było w naszym kraju

Jednym z pierwszych klubów w Polsce była Legia Warszawa, która utworzyła formację Legia eSports. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w mediach i wśród kibiców. Stołeczny klub nawiązał nawet współpracę z FaZe Clan, a zawodnicy tej organizacji wystąpili z herbem Legii podczas IEM Katowice 2019.

Reklama

Tym samym śladem podążyły obie Wisły - ta z Krakowa oraz z Płocka. Swoich sił próbował także Piast Gliwice, ale doszło tam do kilku nieporozumień. Polskie kluby jednak z roku na rok coraz odważniej patrzą w kierunku esportu. To nie jest nic dziwnego. W tę branżę coraz więcej pieniędzy jest inwestowanych przez czołowe firmy i każdy chce z tego "tortu" mieć jak najwięcej dla siebie. Ponadto jest to świetny sposób, by zainteresowanie klubami wzbudzić wśród młodszych pokoleń, którzy chętniej śledzą esport od tradycyjnego sportu.

Arka Gdynia kontraktuje nową dywizję esportową

Od dłuższego czasu na rynku esportowym aktywna jest również Arka Gdynia, która utworzyła zespół Arka Gdynia eSports. W lutym Arka sięgnęła po Ligę Mistrzów w trybie "Wirtualne Kluby" w FIFIE 22. Teraz pomorzanie wchodzą do świata Rainbow Six: Siege. Sięgają po bardzo utalentowaną piątkę zawodników. Sięgnęli oni po jedno z najważniejszych trofeów w naszym kraju - wygrali prestiżowe rozgrywki zimowe Polish Cup. Reprezentowali oni wówczas drużynę ESCA Gaming.

Nową dywizję w ramach esportowej formacji Arki Gdynia będą tworzyli: "Rawa", "BLAZECOD", "Vipe", "Baitzera", "Malczyn", a trenerem został "Durawix". Jedyną zmianą względem zwycięskiego składu z ESCY Gaming jest "Rawa", który zastąpił "Jagzy’ego". Specjalnie dla naszego serwisu, kilka słów na temat nowej formacji powiedział Jakub Walkowiak  - menedżer ds. esportu w Arce Gdynia eSports:

Warto przypomnieć, że to już drugie w ciągu ostatnich miesięcy pozyskanie dywizji esportowej przez Arkę Gdynia. Wcześniej "Żólto-Niebiescy" zakontraktowali zawodników drużyny CS:GO, grających wcześniej w barwach Sioguns Esports. Formacja ta aktualnie gra między innymi w PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej, więc jej obecność na krajowej scenie jest bardzo zauważalna.

Wiele wskazuje na to, że drużyna Rainbow Six: Siege na polskiej scenie również ma duży potencjał do tego, by osiągać spore sukcesy. Zbliżający się międzynarodowy turniej powinien pokazać, na jakim etapie jest Arka względem pozostałych drużyn z naszego regionu Europy.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Arka Gdynia | Rainbow Six: Siege