Reklama

Reklama

Rainbow Six: Łatwe zwycięstwa Anonymo oraz ESCA

W piątek odbyły się pierwsze mecze fazy play off turnieju Polish Masters 2022 w Rainbow Six: Siege. W walce o końcowy tytuł pozostały już tylko cztery najlepsze zespoły, więc przed nami znakomita dawka emocji na najwyższym poziomie. Faworytem jest genialne Anonymo, lecz pozostałe drużyny na pewno nie odpuszczą i nie pozwolą na to, by "Anonimowym" zwycięstwo przyszło bez trudu. Zapraszamy na podsumowanie pierwszego dnia.

Anonymo Esports - PACT

Zdecydowanym faworytem tego starcia była formacja Anonymo. To drużyna, która w trakcie całej rundy zasadniczej przegrała tylko jedno spotkanie i wygrała klasyfikację generalną w cuglach, zostawiając za sobą rywali. PACT jednak nie na darmo znalazł się w najlepszej czwórce. Drużyna ta spisywała się bardzo dobrze w trakcie całego sezonu i prawie do samego końca walczyła o play-offy, co oczywiście się udało.

Na mapie Clubhouse od początku inicjatywa stała po stronie graczy Anonymo. Zawodnicy tej drużyny byli skuteczniejsi, zdecydowanie lepiej poruszali się po lokacji. Zresztą Clubhouse było mapą, którą oni wybrali, więc porażka Anonymo z PACT-em właśnie tam byłaby sporą niespodzianką. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 4:2 dla faworytów.

Reklama

Po wznowieniu gry w drugiej części kibice byli świadkami jeszcze większej dominacji. Anonymo wygrało komplet trzech rund, tym samym przypieczętowując sobie wygraną na pierwszej mapie pojedynku rozgrywanego w systemie BO3.

Znacznie więcej emocji mieliśmy na wybranym przez PACT Kafe Dostoyevsky. Początek znów należał do PACT-u i po sześciu odsłonach ponownie wygrywali dwoma punktami. Jednak druga połowa obfitowała w emocjonujący przebieg. PACT nie oddał łatwo zwycięstwa i do końca walczył o to, by uzyskać jak najlepszy rezultat i doprowadzić do dogrywki.

Tak się jednak nie stało. Anonymo wygrało 7:5 i tym samym przypieczętowało awans do finału górnej drabinki. Tam czekało na nich starcie z lepszym w pojedynku SKILLSTARS.pro - ESCA Gaming. PACT jednak nie może popaść w rozpacz. Na tę drużynę czeka jeszcze pojedynek ze słabszym w starciu SKILLSTARS.pro z ESCĄ Gaming.

SKILLSTARS.pro - ESCA Gaming

SKILLSTARS zakończyło pierwszą rundę na drugim miejscu po czternastu spotkaniach. Przewaga nad ESCĄ wynosiła jednak tylko jeden punkt, więc można było się spodziewać tego, ze obie formacje będą prezentowały bardzo zbliżony do siebie poziom esportowy. Jednak już na mapie Coastline zostaliśmy pozbawieni złudzeń.

ESCA Gaming kompletnie rozgromiła SKILLSTARS. Było to wielkie zaskoczenie, szczególnie, że była to lokacja wybrana przez SKILLSTARS.pro. Pierwsza połowa zakończyła się druzgocącym prowadzeniem aż 5:1. W drugiej ESCA dopełniła formalności i ostatecznie rozprawiła się wynikiem 7:1. Kibice mieli nadzieję, że podrażniona formacja SKILLSTARS podniesie się z tego wyniku i zaprezentuje swoim fanom pełnię swoich możliwości, która zdecydowanie nie została pokazana na Coastline.

Rzeczywiście na Villa mieliśmy zdecydowanie ciekawsze starcie. Pierwsze rundy obfitowały w bardzo wyrównane pojedynki, tak jakby magicznie poziom obu formacji się wyrównał. SKILLSTARS udowodniło, że jest bardzo silne psychicznie. Po sześciu rundach był remis 3:3 i sprawa mapy była jeszcze jak najbardziej otwarta.

ESCA jednak w drugiej połowie udowodniła, że nie bez powodu wybrała akurat tę lokację do półfinałowej potyczki. Świetnie rozegrała formację SKILLSTARS, dołożyła cztery rundy, ulegając zaledwie w jednej i efektownie wygrała 7:4, tym samym zapewniając sobie mecz z Anonymo. SKILLSTARS natomiast ma jeszcze szanse na awans. W meczu o wszystko formacja ta podejmie PACT.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy