Reklama

Reklama

Rainbow Six: Pierwsza porażka Anonymo w Polish Cup!

​Siódma kolejka rozgrywek Polish Cup 2022 w Rainbow Six: Siege dostarczyła kibicom wielu emocji. Najciekawiej zapowiadało się starcie Anonymo Esports z Kjell's Disciples. Te dwie formacje znajdują się w czubie tabeli. Ponadto trudne zadanie czekało na PACT, który podejmował Invictę Gaming. Na serwerach działo się bardzo dużo. Zapraszamy do podsumowania wydarzeń.

ESCA Gaming - PGE Turów Zgorzelec

Starcie czwartej z ósmą drużyną miało jasnego faworyta. Była nim ESCA Gaming. Gracze ze Zgorzelca byli zdecydowanie najsłabszą ze wszystkich drużyn w Polish Cup 2022. Nie wygrali dotąd żadnego spotkania i trudno było przewidywać, że przełamanie ma nastąpić właśnie w pojedynku z ESCĄ. Kibice jednak bardzo czekali na to starcie.

Na Kafe Dostoyevsky od samego początku było widać, że ESCA jest zdecydowanie lepiej dysponowaną drużyną od przeciwnika. Formacja walcząca o grę w fazie pucharowej Polish Cup 2022 nie dawała żadnych szans swoim rywalom. Po pierwszej połowie prowadzili aż 6:0 i nic nie wskazywało na to, że mogą odwrócić losy tej sytuacji. Tak się też nie stało.

Reklama

Po wznowieniu gry w drugiej połowie ESCA dołożyła kolejną rundę i zakończyła spotkanie fantastycznym wynikiem aż 7:0. To pierwsza w tym sezonie tak wysoka wygrana. PGE Turów Zgorzelec coraz mocniej pogrąża się w rozgrywkach Polish Cup 2022.

YŚ - SKILLSTARS.pro

Pojedynek ten zapowiadał się bardzo interesująco. SKILLSTARS miało aż pięć punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad YŚ, ale dzieliły tylko dwie pozycje obie drużyny. Wygrana YŚ mocno by przybliżyła tę formację do walki o fazę play-off. I to właśnie ta drużyna od początku lepiej prezentowała się na mapie Oregon. Po sześciu rundach prowadziła 4:2 i mogła z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Jednak w drugiej połowie stało się coś bardzo dziwnego i zarazem nieoczekiwanego. Po wznowieniu gry SKILLSTARS zaczęło błyskawicznie odrabiać straty i zdobywało kolejne rundy. YŚ nie było w stanie ich zatrzymać. Pięć rund wygranych z rzędu dały zwycięstwo SKILLSTARS.pro 7:4 i tym samym nadal są w ścisłym kontakcie z drużynami z czołowej czwórki.

Anonymo Esports - Kjell's Disciples

Spotkanie pierwszej z trzecią drużyną klasyfikacji generalnej było najbardziej oczekiwanym meczem siódmej kolejki Polish Cup 2022. Anonymo było jedyną w lidze drużyną, która do tej pory nie straciła nawet jednego punktu, czyli pokonała wszystkich przeciwników bez konieczności dogrywki. Jednak KJD nie zamierzało na to zwracać wielkiej uwagi.

Od początku Anonymo miało spore problemy. Liderzy byli słabszą drużyną, co było widoczne na Clubhouse. Jedyne punkty zdobyli w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 4:2. W drugiej części komplet trzech wygranych rund trafił na konto KJD i to oni są pierwszymi w tym sezonie pogromcami Anonymo Esports.

PACT - Invicta Gaming

Siódma kolejka obfitowała w bardzo interesujące spotkania. Kolejnym z nich był mecz pomiędzy PACT-em a Invictą Gaming. Wicelider tabeli, czyli drużyna PACT-u zaskakiwała widzów swoją słabą dyspozycją względem Invicty Gaming na Coastline. To Invicta miała zdecydowanie ciekawszy pomysł na to, by zaskoczyć przeciwnika. Udawało się to z niezłym skutkiem. Po pierwszej połowie wygrywali 4:2, co było całkiem niezłą zaliczką.

W drugiej połowie jednak PACT nie zamierzał łatwo się poddawać. Formacja ta walczyła bardzo dzielnie, by odwrócić losy spotkania. Wicelider tabeli jednak nie zdołał tego uczynić. Invicta zdobyła niezbędne trzy punkty i ostatecznie wygrała z PACT-em 7:5.

Najlepsze tematy

Reklama