Reklama

Rainbow Six: Polish Cup 2022 - startują kolejne polskie rozgrywki

​Już 11 listopada ruszają rozgrywki Polish Cup 2022 w Rainbow Six: Siege. Jak na razie drużyny czeka faza eliminacyjna turnieju. Na starcie stanie maksymalnie 64 drużyn, z których jedynie najlepsza czwórka wywalczy awans do Fazy Ligowej. Inicjatywa zapowiada się bardzo interesująco.

W ubiegłym roku zorganizowano pierwszy sezon Polish CupRainbow Six: Siege. Na starcie stanęło osiem czołowych polskich formacji. Rywalizowali oni na dystansie siedmiu kolejek. W fazie zasadniczej najlepsza okazała się drużyna NOX Esports, tuż przed Illuminar Gamingdevils.one. Liderzy po rundzie grupowej nie zawiedli także w play-offach.

NOX zwyciężyło w całych rozgrywkach, pokonując w świetnym starciu devils.one. Do zwycięzcy trafiło okrągłe dziesięć tysięcy złotych. Impreza odniosła tak duży sukces, że postanowiono w tym roku zorganizować kolejną edycję.

Reklama

11 listopada wystartuje pierwsza runda kwalifikacji. Do rywalizacji może zgłosić się maksymalnie 64 formacji, z których jedynie cztery będą miały szansę zagrać w turnieju głównym. Pięć dni później - 16 listopada zostanie wyłoniona kolejna czwórka na takich samych zasadach.

Na fazę kwalifikacyjną składają się 2 dwudniowe turnieje rozgrywane w drabince Double Elimination (DE) i trybie Best of One (BO1). Każda runda kwalifikacyjna zakończy się meczami o awans w formule Best of Three (BO3). Harmonogram turniejów prezentuje się następująco:

  • Kwalifikacje I dzień 1 - 11.11.2021 (czwartek)
  • Kwalifikacje I dzień 2 - 15.11.2021 (poniedziałek) - 4 najlepsze drużyny awansują do Fazy Ligowej Turnieju
  • Kwalifikacje II dzień 1 - 16.11.2021 (wtorek)
  • Kwalifikacje II dzień 2 - 18.11.2021 (czwartek) - 4 najlepsze drużyny awansują do Fazy Ligowej Turnieju

Faza kwalifikacyjna wyłoni w sumie 8 drużyn, które wezmą udział w fazie zasadniczej Polish Cup 2022 rozgrywanej od 5 grudnia do 3 lutego. Na przestrzeni 14. kolejek głównego etapu ligi drużyny będą walczyły o punkty, które dadzą awans do play-offów. Zmagania drużyn wraz z komentarzem będzie można oglądać na oficjalnym polskim kanale Rainbow Six na Twitchu.

Można się spodziewać, że w fazie eliminacyjnej zagrają czołowi polscy przedstawiciele sceny Rainbow Six: Siege. Jak na razie do rywalizacji zapisał się między innymi MADDOGS PACT.

Śmiało można stwierdzić, że kibiców R6 czekają wielkie emocje związane z rozgrywkami. Polish Cup rozgrzeje fanów do czerwoności. Szczegóły dotyczące zapisów do kwalifikacji można znaleźć na oficjalnej stronie.

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy