Reklama

Rainbow Six Siege może stać się darmową grą. Oczekują tego sami twórcy

​Czy Rainbow Six Siege ma szansę kiedykolwiek stać się darmową strzelanką? Jak najbardziej i zgodnie ze słowami przedstawiciela studia odpowiedzialnego za tytuł oczekują tego sami twórcy.

Rainbow Six Siege, mimo że swoją premierę miał wiele lat temu, to nadal potrafi przyciągać uwagę nie tylko aktualnych, ale także nowych użytkowników. Obecnie gra oferowana jest za opłatą, ale pojawiły się głosy, że w przyszłości może ona przejść na darmowy model free-to-play i co ciekawe mają tego chcieć sami twórcy. Leroy Athanassoff reżyser tytułu Ubisoftu przyznał w rozmowie z serwisem PC Gaming, że taka opcja jest jak najbardziej realna, ponieważ deweloperzy pragną, żeby ich projekt był dostępny dla każdego, lecz z pewnością nie wydarzy się to w najbliższej przyszłości.

Reklama

Jednym z głównych problemów, nad którym projektanci muszą pracować to eliminacja sytuacji, gdy doświadczeni gracze zakładają nowe konta i grają przeciwko nowym w tym mniej doświadczonym przeciwnikom psując im jednocześnie wszelką przyjemność z rozgrywki.

Taka sytuacja ma miejsce jak to w większości gier online już teraz, chociaż zapewne w przypadku przejścia na darmową dystrybucję ów proceder uległby zwiększeniu. Gdy zostanie opracowany odpowiedni system wówczas zapewne Ubisoft rozważy różne opcje dla swojego hitu. Mimo wszystko to dość ciekawe, a także raczej rzadko spotykane w branży, by autorzy płatnej produkcji chcieli przejść na free-to-play w sytuacji generowania przez nią niemałych przychodów, nie musząc zabiegać o zainteresowanie graczy. Warto wspomnieć, że zgodnie z niedawnymi danymi Rainbow Six Siege przyciągnął uwagę 55 milionów osób.

Wcześniejsze dane z początku września mówią o 50 milionach więc mamy do czynienia z przypływem 5 mln grupy. Warto podkreślić, że rzeczona statystyka to nie to samo co aktywni użytkownicy, a ponadto obejmuje okres od początku premiery produkcji, jak również osoby uczestniczące w darmowych okresach próbnych. Ponadto w okresie od 21 grudnia do 21 stycznia w grze bawiło się 90 tysięcy użytkowników, zaś w szczytowym momencie liczba ta wynosiła ponad 156 tysięcy, aczkolwiek nie jest to rekord w przypadku Rainbow Six Siege bowiem ten padł w marcu 2018 roku, kiedy na serwerach w jednej chwili przebywało 176 tysięcy graczy.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six Siege

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy