Reklama

Reklama

Rainbow Six Siege otrzyma dwie nowe postacie

​Zgodnie z zapowiedziami, Ubisoft ujawnił szczegóły na temat dwóch nowych postaci, które pojawią się w sieciowej strzelance Rainbow Six Siege w nadchodzących tygodniach. To "operatorka defensywna" o imieniu Clash oraz jej bardziej ofensywnie usposobiony kolega, Maverick.

Jak czytamy w oficjalnym opisie, Clash jest "pierwszą operatorkę defensywną korzystającą z tarczy". Żeby było ciekawiej, wspomniana tarcza jest pod prądem.

"Clash urodziła się i wychowała w Anglii. To twarda funkcjonariuszka, która służyła w Territorial Support Group, stojąc na linii frontu podczas zamieszek w Londynie w 2011 roku. (...) Dokładnie wie, kiedy i gdzie rozłożyć swoją tarczę, aby uniemożliwić przeciwnikom wejście w dane miejsce i spowolnić ich atak" - czytamy dalej.

Tymczasem Maverick "zawsze nosi przy sobie palnik, który może wypalać dziury w metalowych powierzchniach. Na polu walki Maverick znalazł dla swojego narzędzia szereg zastosowań, jak choćby tworzenie otworów, przez które można prowadzić ostrzał. Aby skutecznie skorzystać z tej techniki, trzeba być równie cierpliwym i szybkim operatorem, jak Maverick."

Reklama

Jak sugeruje trailer z prezentacją postaci, nowe narzędzie do wycinanie powinno pozwolić na tworzenie dziur o dowolnym kształcie, co ma wyróżnić operatora na tle kolegów o podobnych możliwościach.

Z poprzednich zapowiedzi wiemy już, że w aktualizacji wprowadzającej nowe postacie - pod nazwą Operacja Grim Sky - zabraknie za to całkiem nowej mapy, ponieważ Ubisoft koncentruje się na odświeżeniu znanej już lokacji, Hereford.

"Wstawianie nowych drzwi ma kluczowe znaczenie dla strategii niszczenia w Siege. Tworzenie nowych ścian, okien oraz właśnie drzwi to najważniejsze elementy systemu udoskonalania map" - zapewnia Ubisoft.

"Po dwóch latach niektóre mapy lub ich fragmenty dostępne w Siege mogą wydawać się przestarzałe. Ponieważ gracze oraz style rozgrywki stale ewoluują, na różnych mapach pojawiają się obszary, które już nie sprzyjają rywalizacji. Przez to mapa może wydawać się słabo zbilansowana lub nawet zniechęcać do gry" - wyjaśniają twórcy.

Jeszcze dzisiaj Clash oraz Maverick, razem z odświeżoną mapą, powinni trafić na publiczne serwery testowe na PC. Po kilku tygodniach testów i po wprowadzeniu ewentualnych poprawek, Operacja Grim Sky powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six Siege

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy