Reklama

Rainbow Six Siege z rekordem graczy na Steamie

​Rainbow Six Siege to rzadki przykład gry wideo, która wraz z upływem czasu cieszy się coraz większą popularnością. Po mało spektakularnej premierze twórcy z Ubisoftu nie złożyli broni, lecz wzięli się za łatanie i rozbudowywanie, czego efektem jest jedna z lepszych sieciowych strzelanek na rynku.

W grudniu od premiery minie pięć lat, a tytuł nadal bije rekordy popularności. Gracze dostrzeli jeden z nich wczoraj, gdy liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników na Steamie wyniosła 178824. Styczeń był także największym miesiącem na platformie, ze średnią na poziomie 94185 graczy.

Poprzedni rekord jednoczesnej liczby użytkowników zarejestrowano w marcu 2018 roku, zaraz po publikacji Operacji Chimera. Wtedy licznik zatrzymał się jednak na 176208. Teraz jest lepiej, ponieważ - jak w przypadku innych gier - pomagają zapewne gracze z Azji, siedzący w domach przez wirus.

Reklama

Bez wątpienia w podtrzymaniu zainteresowania fanów pomagają także nowe atrakcje, w tym wydarzenie Six Invitational 2020, oferujące nową przepustkę bitewną oraz szereg innych treści. Dodatkowo znacząco wzrosły wydatki graczy na dodatki np. DLC, Season Pass i różne przedmioty.

Wśród nowości zaplanowanych na szósty rok wsparcia znajdzie się także nowa skórka dla Operatorki Ash, która wyglądem do złudzenia przypomina jedną z najbardziej legendarnych postaci żeńskich w historii gier wideo, czyli Larę Croft. Oby tylko na sprawę nie zareagowali prawnicy.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six Siege