Reklama

Reklama

Rainbow Six: Wielkie emocje w starciu PACT-u z ESCĄ Gaming w Polish Cup

​Ósma kolejka rozgrywek Polish Cup 2022 w Rainbow Six: Siege przyniosła kibicom polskiej ligi wiele emocji. Już na początek PACT podejmował ESCĘ Gaming w meczu o umocnienie pozycji w walce o rundę pucharową. Ponadto Invicta Gaming zmierzyła się ze SKILLSTARS.pro. Odbyły się także dwa inne spotkania. Zapraszamy na podsumowanie całej 8. kolejki Polish Cup 2022.

PACT - ESCA Gaming

Pojedynek trzeciej z czwartą drużyną otwierał ósmą kolejkę Polish Cup 2022. Mecz ten był zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się starciem tej serii. Obie formacje na swoim koncie miały dokładnie po 13 punktów, więc zwycięzca miał świetną okazję, by zdobyć przewagę nad przeciwnikiem. Starcie odbyło się na mapie Oregon.

Początek należał do ESCY Gaming. To formacja plasująca się na podium w tabeli przeważała, lepiej strzelała i w efekcie zbudowała sobie przewagę po kilku rundach. Na półmetku prowadzili 4:2, lecz przy tak wyrównanym poziomie trudno było mówić o tym, że przewaga dwóch "oczek" jest bardzo istotna.

Reklama

Po wznowieniu gry PACT błyskawicznie odrobił poniesione wcześniej straty i doprowadził do wyrównania. Kolejne fragmenty należały również do PACT-u i przy stanie 6:4 miał dwa punkty meczowe. Nie wykorzystał jednak ich, a ESCA doprowadziła do remisu i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Tam również było wiele emocji, ale starcie zakończyło się wygraną PACT-u 8:7.

PACT - ESCA Gaming 8:7

Anonymo Esports - PGE Turów Zgorzelec

Mecz z gatunku tych, że wygrana jednej z formacji byłaby ogromną sensacją. Pojedynek lidera tabeli - Anonymo Esports z ostatnim PGE Turowem Zgorzelec nie zapowiadał się na wielkie widowisko. Trudno było sądzić, że gracze ze Zgorzelca jakkolwiek będą w stanie przeciwstawić się kapitalnie dysponowanemu przeciwnikowi. Tak się też nie stało.

Na mapie Oregon od początku Anonymo rządziło i po sześciu rundach prowadziło już 5:1. Nie było to wielkim zaskoczeniem, Anonymo miało zupełną kontrolę i to po ich stronie znajdowała się inicjatywa na tym serwerze. Po wznowieniu gry Turów nie odwrócił losów spotkania. Starcie zakończyło się wynikiem 7:2 i tym samym Anonymo utrzymało pozycję lidera Polish Cup 2022.

Anonymo Esports - PGE Turów Zgorzelec 7:2

Invicta Gaming - SKILLSTARS.pro

Kolejne w ósmej kolejce starcie, gdzie nie było jasnego faworyta. SKILLSTARS miało wprawdzie trzy punkty przewagi nad Invictą, ale obie drużyny dzieliła jedna pozycja. Dlatego też mecz zapowiadał się bardzo interesująco. Początek pojedynku był bardzo wyrównany. Obie drużyny rywalizowały na wysokim poziomie. W dalszych fragmentach przewaga SKILLSTARS zaczynała się mocniej zarysowywać. Na półmetku formacja ta wygrywała 4:2.

Po zmianie stron jednak SKILLSTARS zdominowało zdecydowanie swojego przeciwnika. Invicta nie miała zbyt wielu argumentów do tego, by odeprzeć ataki lepiej dysponowanego we wtorek rywala. Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla SKILLSTARS i dzięki temu drużyna ta zanotowała bardzo poważny awans. Po ósmej kolejce plasuje się aż na drugim miejscu.

Invicta Gaming - SKILLSTARS.pro 3:7

Kjell's Disciples - YŚ

Ósma kolejka ułożyła się bardzo specyficznie. Nie tylko lider podejmował ostatnią formację w tabeli, ale także wicelider zmierzył się z przedostatnią drużyną. Kjell's Disciples spotkało się z . Ta pierwsza drużyna była zdecydowanym faworytem tego meczu. Na Clubhouse drużyna Kjell's Disciples była zdecydowanie mocniejsza. Po sześciu odsłonach wygrywała aż 5:1. Po wznowieniu gry nie pokazało wiele więcej, niż poprzednio. Mapa zakończyła się wynikiem 7:2 dla KJD.

Kjell's Disciples - YŚ 7:2

Najlepsze tematy

Reklama