Reklama

Ranking HLTV: Huśtawka emocji polskich kibiców

​Polscy kibice po raz kolejny nie do końca mogą być zadowoleni z najnowszego notowania rankingu portalu HLTV.org. Virtus.pro straciło swoją pozycję, a druga z naszych drużyn - Illuminar Gaming awansowało. W czołówce również nie brakuje roszad.

Polskie drużyny niestety nie spisują się w ostatnich tygodniach najlepiej. Dlatego też nie można liczyć na to, że redakcja portalu HLTV.org będzie patrzyła na nasze formacje przychylnym okiem. Zresztą, nie do końca to od nich zależy, a od punktów gromadzonych przez poszczególne drużyny w określonym systemie. Brak sukcesów musi automatycznie skutkować nie najwyższe lokaty w rankingu, i tak niestety jest.

Najlepsza polska ekipa - Virtus.pro plasuje się aktualnie na 25. miejscu. Jest to o jedno "oczko" mniej w porównaniu do stanu z ubiegłego tygodnia, gdy "Niedźwiedzie" piastowały dwudziestą czwartą lokatę. Gorsze miejsce może być spowodowane formalnym brakiem awansu do fazy play-off podczas ESL Mistrzostw Polski.

Reklama

W nieco lepszych nastrojach mogą być fani Illuminar Gaming. Paweł "Innocent" Mocek wraz z kolegami wprawdzie nadal są na słabszej pozycji od "Virtusów", lecz awansowali o jedno miejsce z dwudziestego dziewiątego na dwudzieste ósme. Jest to swego rodzaju powód do radości w całym marazmie polskiej sceny, w jakim tkwi od miesięcy. W czołówce rankingu jest również interesująco.

Największy postęp poczyniły dwie formacje: mousesports oraz ENCE Esports. Obie te drużyny zyskały aż cztery lokaty. W efekcie tego, "Myszy" są ósme, a ENCE dziesiąte. Z czołowej dziesiątki wypadły AVANGAR oraz Natus Vincere.

Liderem w dalszym ciągu pozostaje duńskie Astralis tuż przed amerykańskim Evil Geniuses. Podium zamyka szwedzkie fnatic, a tuż za nim znajduje się Team Liquid.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: HLTV

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy