Reklama

Ranking HLTV: mousesports mocno w górę! Bez zmian w ścisłej czołówce

Jak co poniedziałek, portal HLTV.org przygotował nowy ranking najlepszych zespołów świata. Zestawienie nie zmieniło się w ścisłej czołówce względem zeszłego tygodnia.

Na ranking spory wpływ mogły mieć finały ECS, które zakończyły się w minioną środę. Okazało się jednak, że rozgrywki nie dokonały poważnych roszad w zestawieniu.

I tak oto, mimo braku awansu na turniej do Meksyku, pierwsze miejsce wciąż zajmuje SK Gaming. Na drugiej lokacie plasuje się zwycięzca ECS Season 4 - FaZe Clan. Obie formacje mają dużą przewagę punktową nad trzecim Astralis, które także nie zmieniło swej pozycji.

W dolnych warstwach TOP 10 doszło jednak do zmian. Największy awans w rankingu zaliczyło mousesports, wskakując z piętnastego na dziewiąte miejsce. Awans "Myszy" był niekorzystny dla Virtus.pro, gdyż VP spadło na dziesiątą pozycję. Ponadto o jedno miejsce podniosło się fnatic, będące teraz siódmą drużyną świata. Jedno "oczko" niżej znalazło się natomiast North.

Reklama

Po ostatnich wynikach największy spadek z czołówki przypadł reprezentantom Team Liquid. Amerykańska formacja poleciała w dół o siedem pozycji, znajdując się obecnie na siedemnastym miejscu.

A jak sprawa ma się u innych polskich ekip? Tu zmian również niewiele. AGO Gaming powrotnie awansowało do TOP 20, natomiast Kinguin wciąż okupuje trzydziestą lokatę. Swoich pozycji nie obronili natomiast gracze PRIDE oraz Venatores.

Ranking HLTV.org (TOP 10):

1. SK Gaming (-)
2. FaZe Clan (-)
3. Astralis (-)
4. Ninjas in Pyjamas (-)
5. Cloud9 (-)
6. G2 Esports (-)
7. fnatic (+1)
8. North (-1)
9. mousesports (+6)
10. Virtus.pro (-1)
...
20. AGO Gaming (+1)
30. Kinguin (-)
38. PRIDE (-1)
113. Venatores (-24)

Patryk Głowacki

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: HLTV
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy