Reklama

​Ranking HLTV: Niewielkie zmiany w czołówce, nieznaczny awans AGO

Jak co poniedziałek portal HLTV.org uaktualnił ranking najlepszych drużyn w świecie CS:GO. Tym razem szereg zmian miał miejsce w niższych partiach zestawienia.

Minione dni to przede wszystkim rozstrzygnięcia w regionalnych kwalifikacjach do FACEIT Major. Z tego powodu w meczach o stawkę rywalizowały głównie drużyny od drugiej dziesiątki w dół. To z kolei sprawiło, że w TOP 10 zaszła tylko niewielka roszada. Mianowicie miejscami zamieniło się NRG Esports oraz fnatic. Korzyść odniosło NRG, plasując się na ósmym miejscu.

W dalszych częściach rankingu doszło do przetasowań. Największymi wygranymi w najlepszej „trzydziestce” okazali się gracze TyLoo i Optic Gaming. Za sprawą udanych występów na minorach obie formacje awansowały o cztery lokaty, zajmując odpowiednio dwunaste i szesnaste miejsce. Coraz wyżej w rankingu pnie się również ENCE Esports. Po skoku o dwie pozycje Finowie są uważani za piętnastą drużynę świata.

Na drugim biegunie znajduje się z kolei m.in. Cloud9, Gambit Esports czy też HellRaisers. Amerykanie zaliczyli spadek o cztery miejsca, będąc na osiemnastej lokacie. „Oczko” wcześniej znajduje się „HR”, które jednak również zeszło o dwie pozycje. Trzy miejsca w dół sprawiły natomiast, że Gambit obecnie jest tuż za TOP 20.

Co do czołowych polskich zespołów, to najlepiej wciąż prezentuje się AGO Esports. „Jastrzębie” awansowały w stosunku do ostatniego tygodnia o jedną pozycję, okupując aktualnie dwudzieste miejsce. Dwie lokaty niżej znajduje się Virtus.pro. Zły występ na minorze odbił się graczom Kinguin, którzy spadli z 26 na przedostatnią lokatę w TOP 30.

Pełne zestawienie znajdziecie pod tym adresem.

Patryk Głowacki

Reklama
ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: ranking hltv | AGO Esports | virtus.pro | Cloud9 | ence esports | OpTic Gaming | TyLoo
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy