Reklama

Razer Invitational: Poznaliśmy statystyki turnieju w Fortnite'a

​W ubiegłym miesiącu zakończył się Razer Invitational - Europe. Turniej w Fortnite, w którym wzięło udział blisko 50 tysięcy uczestników z sześciu krajów. Poznaliśmy właśnie dokładne statystyki tych rozgrywek.

Scena esportowa Fortnite: Battle Royale w ostatnim czasie nieco osłabła. Epic Games nie stawia tak bardzo na zawodową rywalizację, jak to było w latach 2018-2019. Wtedy scena obfitowała w rozmaite turnieje, które cieszyły oczy milionów fanów na świecie.

Jednym z nich był ESL Katowice Royale 2019, na który przyjechała czołówka graczy z całego świata.  Teraz jednak ani ESL, ani DreamHack, ani inni znani organizatorzy turniejów esportowych nie garną się do tworzenia kompetetywnych rozgrywek w Fortnite’a.

Powodów takich decyzji może być kilka. Nie oznacza to jednak, że na scenie sportów elektronicznych Fortnite jest nieobecny. Producent sprzętu gamingowego - firma Razer postanowiła zorganizować europejskie rozgrywki właśnie w battle royale’a Epic Games.

Reklama

Pierwsze rozgrywki wystartowały w grudniu i potrwały do 30 stycznia. Łącznie odbyło się sześć rozgrywek w formacie trio (trzech graczy w drużynie). Najlepsi okazali się gracze pod pseudonimami "Yeps", "Edison" oraz "Virsonapz".

Rozgrywki wzbudziły wśród fanów niemałe zainteresowanie. Do walki stanęło 49 500 zawodników z sześciu krajów: Polski, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji oraz Rosji. Imponujące są także liczby dotyczące streamowania.

Z oficjalnego raportu organizatorów wynika, że ponad 120 streamerów dołączyło do rozgrywek i transmitowało je na swoich kanałach. Ponad 12 milionów wyświetleń na wszystkich kanałach, a na głównym Razera półtora miliona.

Dane robią ogromne wrażenie. Mogą budować nadzieje wśród fanów Fortnite’a na to, że scena esportowa jeszcze nie zginęła i dzięki markom jak m.in. Razer może jeszcze nieźle zaskoczyć.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje