Reklama

Realm Royale od twórców Paladins trafi na konsole

​Przedstawiciele studia Hi-Rez ujawnili, że dostępna dotychczas na PC we wczesnej wersji gra Realm Royale zawita na konsole.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, w przyszłym tygodniu na Xbox One i PlayStation 4 rozpoczną się zamknięte testy tytułu. Szansę sprawdzenia pozycji otrzymają użytkownicy wybrani spośród osób, które zarejestrują się na oficjalnej stronie internetowej tytułu - TUTAJ.

Realm Royale narodziło się jako tryb rozgrywki do nastawionego na sieciową zabawę Paladins. Gra jest przedstawicielem gatunku battle royale, którego najbardziej znanymi reprezentantami są PlayerUnknown’s Battlegrounds i Fortnite.

Reklama

Setka graczy trafi więc na jedną mapę, by walczyć o przetrwanie. Oczywiście wszyscy stają przed koniecznością unikania mgły, która wraz z upływem czasu obejmuje coraz większy teren. Nie obyło się jednak bez kilku istotnych różnic.

Przede wszystkim wprowadzono podział na klasy postaci. Twórcy przygotowali pięć typów bohaterów, a każdy dysponuje własnym zestawem umiejętności. Zaimplementowano też funkcję eksplorowania lokacji za pomocą wierzchowców i zbierania wyposażenia.

Ciekawostką jest fakt, że po śmierci podopiecznego, delikwent zamienia się w kurczaka. Jegomościa mogą uratować towarzysze z zespołu, ale muszą się spieszyć, ponieważ zwierzaka także można zabić, co całkowicie wyeliminuje danego użytkownika z zabawy.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy