Reklama

Reklama

Reprezentant Anglii nabył organizację esportową

​Pomocnik Manchesteru United i reprezentacji Anglii Jesse Lingard postanowił zaangażować się w esport. Brytyjczyk założył własną organizację esportową. Jak na razie specjalizuje się ona w Rainbow Six: Siege. Niewykluczone jest jednak poszerzenie zakresu działania o inne tytuły.

Angaż sportowców w branżę gier wideo nie jest czymś nowym. Od kilku lat znane na całym świecie gwiazdy powołują swoje organizacje esportowe. Najsłynniejsze przykłady to Shaq O’Neal czy Michael Jordan. Obaj amerykańscy koszykarze mocno zainwestowali w sport elektroniczny. Gwiazda Los Angeles Lakers jest bardzo mocno zaangażowany w NRG Esports, natomiast Jordan inwestował w Team Liquid.

Wśród piłkarzy takowy trend zapoczątkował były gracz FC Barcelony Andre Gomes. Hiszpan założył własną organizację esportową, dzięki czemu w środowisku sportowym zrobiło się bardzo głośno o grach wideo. W ślady za nim poszedł między innymi Antoine Griezmann, który założył Grizi Esport. Teraz taką samą ścieżką podąża Jesse Lingard.

Reklama

Założył on organizację o nazwie pochodzącej od inicjałów zawodnika - JLINGZ. Została ona zaprezentowana podczas zawodów w Rainbow Six: Siege w Wielkiej Brytanii. Jak na razie to właśnie organizacja będzie skupiała się na rozgrywkach od Ubisoftu. Jednak niewykluczone, że w przyszłości nastąpi mocniejsza ewolucja.

- Moja marka rozwija się od wielu lat, ale w końcu zaangażowanie się w esport i dodanie własnych drużyn do organizacji jest niesamowite. Esport ma według mnie wszystko, co jest najważniejsze. Jest dynamiczny i konkurencyjny, społeczność jest niesamowita i wspaniale było mieć wsparcie Ubisoft w tej przygodzie. Obserwujcie nasze poczynania esportowe, JLINGZ idzie na całość! - powiedział piłkarz podczas prezentacji.

Transakcję skomentował również przedstawiciel Ubisoftu. Dzięki zaangażowaniu piłkarza Manchesteru United jest duża szansa na większą popularyzację Rainbow Six: Siege.

"Cieszymy się, że Jesse jest na pokładzie i czekamy na kogoś, kto wie wszystko o rywalizacji na najwyższym poziomie, wnosząc swoją wiedzę na scenę brytyjską i irlandzką. "Rainbow Six Esports oraz Mistrzostwa Wielkiej Brytanii i Irlandii przechodzą od siły do siły; zaangażowanie kogoś tak znanego i szanowanego jak Jesse Lingard jest świadectwem trwałej popularności gry w lokalnej społeczności e-sportowej" - powiedział Will Attwood, menedżer ds. marketingu e-sportowego w brytyjskim Ubisoft.

Jak na razie nie wiemy, gdzie nastąpi debiut wspominanej formacji.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy