Reklama

Reklama

​Riot Games będzie finansowało esportowe drużyny w grze Valorant

Prężnie rozwija się esportowa profesjonalna scena Valoranta. Z najnowszego oświadczenia Leo Farii, dyrektora działu esportu sekcji gry Valorant wynika, że drużyny partycypujące w tej produkcji będą odgórnie finansowane przez producentów z Riot Games.

Nadchodzą złote czasy profesjonalnej sceny Valoranta?

Valorant w ostatnim czasie mocno dopieszczany jest przez twórców. Pod koniec minionego roku w grze pojawiła się duża aktualizacja, która zmieniła sporą część funkcjonalności Agentów. Z kolei kilka dni temu oficjalnie popularna strzelanka otrzymała wyczekiwaną mapę Lotus.

Oprócz samych mechanik gier mocno rozwija się także profesjonalna esportowa scena gry. Nieco więcej szczegółów dotyczących tego aspektu dowiedzieliśmy się bezpośrednio od samego źródła w ostatniej audycji "The Wiseman", której gościem specjalnym był Leo Faria, dyrektor esportu Valorant.

Reklama

Z podcastu dowiedzieliśmy się, że wiele drużyn partycypujących w regionalnych oficjalnych ligach gry będzie odgórne finansowana przez deweloperów z Riot Games. "Wspieramy partnerskie zespoły na kilka różnych sposobów" - stwierdził Faria.

Ciekawostką może być także fakt, że deweloperzy Valoranta ściśle współpracują z rozmaitymi drużynami w celu tworzenia dodatkowej zawartości w grze.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: ​VALORANT | Riot Games

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy