Reklama

Riot Games hucznie świętuje 10. urodziny League of Legends

​Producent postanowił uczcić tę wyjątkową rocznicę w najlepszy możliwy dla graczy sposób, a mianowicie nowymi tytułami w uniwersum LoL.

Najważniejszym z nich wydaje się mobilna wersja oryginalnej gry na konsole i urządzenia mobilne, która jak zapewnia Riot Games, nie będzie jednak zwykłym portem. League of Legends: Wild Rift, bo o nim właśnie mowa, ma być “zupełnie nową grą zbudowaną od podstaw, żeby dostarczyć odświeżone i oryginalne doświadczenie LoL, które jest warte czasu graczy". I choć graficznie produkcje wyglądają podobnie, to największa różnica sprowadza się do sterowania, bo wersja konsolowa i mobilna opiera się o gałki analogowe.

Poza tym, Riot Games zdecydowało się skrócić czas trwania meczów w Wild Rift do 15-18 minut, podczas gdy w wersji komputerowej czas ten jest często nawet dwukrotnie dłuższy. Na szczęście znajdziemy tu 40 znanych i lubianych postaci z League of Legends, a w przyszłości doczekać mamy się kolejnych (sam LoL też doczeka się nowości, np. nowej bohaterki wspomagającej imieniem Senna, która zadebiutuje 10 listopada). Gra zadebiutuje oczywiście w modelu free-to-play, a jej premiera przewidziana jest na przyszły rok.

Reklama

Co ciekawe, to dopiero początek zapowiedzi od Riot Games, bo przy okazji dowiadujemy się również o innych projektach, m.in. cyfrowej grze karcianej Legends of Runeterra, która opiera się o uniwersum League of Legends. Deweloper postanowił również spróbować swoich sił w gatunku auto-battler, dlatego też w pierwszym kwartale przyszłego roku będziemy mogli cieszyć się mobilną wersją Teamfight Tactics. Pre-rejestracja w sklepie Google Play już ruszyła, a producent zapowiada, że nowi czempioni i zdolności trafiać będą do gry co trzy/cztery miesiące (zarówno na PC, jak i platformach mobilnych).

Do tego mamy jeszcze trzy projekty na różnych etapach rozwoju, które noszą obecnie nazwy kodowe Project A, Project L i Project F. Pierwszy z nich ma być stylowym taktycznym shooterem na PC, który rozgrywać się będzie na naszej planecie w niedalekiej przyszłości. Drugi jest bijatyką osadzoną w uniwersum League of Legends, a o trzecim wiemy naprawdę niewiele, bo sam producent opisuje go jako “grę na bardzo wczesnym etapie rozwoju, który eksploruje możliwości przemierzania świata Runeterra razem z przyjaciółmi". Na koniec warto wspomnieć o animowanym serialu Arcane, który przedstawi historię dwóch bohaterów z uniwersum LoL.

INTERIA.PL

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy