Reklama

Riot Games potwierdza nerfy do Azira i Corki

​Aktualizacja 9.16 powinna wywołać uśmiechy na ustach zarówno midlanerów, jak i fanów regularnie śledzących profesjonalne rozgrywki. Priorytet postaci na środkowej alei powinien ulec sporej zmianie.

Już jutro będzie miał miejsce kolejny patch do League of Legends, który powinien wprowadzić odrobinę świeżości do ostatniej mety. Wygląda bowiem na to, że na chwilę przed playoffami oraz Mistrzostwami Świata, Riot postanowił zaadresować postaci wprowadzające ostatnio nieco przewidywalności do esportowej sceny.

Najważniejsze z nich to oczywiście Corki i Azir, dwaj midlanerzy regularnie pojawiający się ostatnio na scenie LCS i LEC. Bezpieczny early game oraz możliwość spokojnego farmienia czyniły z tych bohaterów bardzo wygodne wybory, które niestety szybko zaczęły nudzić widzów.

Reklama

Sądząc po poście Marka Yettera, nie potrwa to na szczęście zbyt długo. Obok nerfów do Corkiego i Azira widać również buffy do rzadziej wybieranych ostatnio na midzie postaci - Syndra, LeBlanc, Kassadin, Ekko, Ziggs.

Zmiany szykują się również na dolnej alei. Nerfów doczekają się Sivir, Yuumi, Tahm Kench i Ezreal, co może wprowadzić sporo świeżości do ostatniej mety. Możemy znów zobaczyć innych ADC lub z powrotem widywać w roli Carry magów.

Jedno jest pewne, jutrzejsza aktualizacja powinna uczynić nadchodzące playoffy znacznie bardziej ekscytującymi. Jeżeli nerfy będą wystarczające, a buffy sprawią, że gracze powrócą do niektórych postaci, możemy szykować już popcorn na nadchodzące BO5.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: League of Legends
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy