Reklama

Riot wyłącza możliwość pisania do przeciwników podczas gry w League of Legends

​Nadchodzi rewolucja w League of Legends. Od następnej aktualizacji podczas meczu będzie można pisać wyłącznie do swoich kolegów z drużyny.

Plotki o tej zmianie słyszeliśmy już od jakiegoś czasu. Niektórzy nie wierzyli jednak, że Riot zdecyduje się na tak drastyczną zmianę. W grach rankingowych oraz normalnych czat do wszystkich graczy zostanie wyłączony.

Do tej pory podczas meczu League of Legends można było pisać zarówno do swoich kolegów z drużyny, jak i do całego lobby. Czat miał dwa ustawienia. Wszystkie pingi oraz wiadomości napisane po wciśnięciu klawisza Enter pojawiały się dla naszej drużyny. Mieli oni podgląd na kluczowe aspekty gry i mogli komunikować się ze sobą odnośnie planów na kolejne minuty spotkania.

Reklama

Po wciśnięciu kombinacji przycisków Shift i Enter pojawiała się również możliwość napisania do całego lobby. Napisaną w ten sposób wiadomość widzieli zarówno nasi koledzy z drużyny, jak i piątka, z którą walczyliśmy aktualnie o zwycięstwo.

Od aktualizacji 11.21 ta druga opcja będzie niedostępna. Jak domyślają się zapewne weterani League of Legends, jest to kolejna próba Riotu na walkę z toksyczną społecznością w grze. Zdaniem twórców negatywne interakcje na czacie ogólnym przeważają nad pozytywnymi, więc zdecydowali się na całkowite wyłączenie go.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama