Reklama

RNG zwycięstwem z WE zapewnia sobie miejsce na Mistrzostwach Świata

​Oficjalnie zakończyliśmy kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Europie oraz Ameryce Północnej. Przyszedł więc czas, żeby dowiedzieć się, które drużyny z Chin pojadą na tegoroczny turniej. Jako trzecia drużyna na tę listę wpisało się RNG.

Kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Chinach oraz Korei wyglądają nieco inaczej niż na Zachodzie. Po naszej stronie globu wszystko kręci się wokół playoffów. Najpierw w regulaminowym sezonie drużyny walczą o kwalifikację do letniego turnieju, a potem w formacie BO5 próbują dostać się na Mistrzostwa Świata. System ten na Wschodzie jest nieco bardziej skomplikowany.

RNG, które jako trzecia drużyna z Chin właśnie zakwalifikowało się na tegoroczne Worldsy, ma za sobą dosyć ciężki sezon. Na początku letniego splitu sporo mówiło się o tym, że drużyny z MSI 2021 przeżywają wypalenie. Niewiele czasu na odpoczynek w połączeniu z kwarantanną i brakiem treningów na najnowszym patchu sprawiło, że początek sezonu w wykonaniu Cloud9, MAD Lions czy RNG nie wyglądał zbyt obiecująco.

Reklama

Ostatecznie zwycięzcy MSI skończyli na czwartym miejscu w tabeli regulaminowego sezonu, a z playoffów odpadli w swoim pierwszym meczu, po porażce 1:3 z LNG w trzeciej rundzie. W piątek wykorzystali jednak swoją drugą szansę i w regionalnych playoffach pewnie pokonali WE wynikiem 3:0.

Ciężko ostatecznie stwierdzić, jak daleko takie RNG jest w stanie zajść w Mistrzostwach Świata. Na pewno dużo więcej oczu zwróconych będzie w kierunku FPX oraz EDG. Dla samej organizacji najważniejsze jest jednak to, że wykonali swój główny cel i spróbują podsumować ten rok zwycięstwem na najbardziej prestiżowym turnieju w League of Legends.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy