Reklama

Rocket League otrzyma silnik Unreal Engine 5?

​W sieci pojawiło się sporo przesłanek, że Rocket League może otrzymać nowy silnik - Unreal Engine 5. Póki co, nie są to potwierdzone informacje, ale jeśli tak się stanie - kultowa esportowa produkcja stanowiąca hybrydę piłki nożnej i gry wyścigowej doczeka się rewolucji.

Jakiś czas temu na łamach portalu informowaliśmy, że pierwszą grą, która otrzyma Unreal Engine 5 będzie Fortnite. Nie jest w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że popularna battle royale’owa gra należy do Epic Games, a studio to z kolei jest właścicielem i jednocześnie deweloperem silnika Unreal Engine.

Jeśli jednak potwierdzą się najświeższe doniesienia, dzieło stworzone przez studio Psyonix czyli wspomniany Rocket League może również otrzymać nowoczesny rewolucyjny silnik UE5.

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie piłkarska gra z elementami wyścigowymi - utkwiła i zakorzeniła się w stagnacji. Profesjonalni zawodnicy, streamerzy, a nawet zwykli gracze oczekują świeżości, zmian i wielu dodatków, które mogłyby urozmaicić całą rozgrywkę. Bez wątpienia, kiedy Rocket League przechodził na model free-to-play w ubiegłym roku, wszyscy mówili o rewolucji. Jednak od tamtego czasu, w grze - dzieje się niewiele.

Reklama

I choć opisywane ogłoszenie zniknęło bardzo szybko - społeczność gry nie przeszła obok tego obojętnie. Spekulacjom nie ma teraz końca, ale istnieją spore szanse, że faktycznie coś jest na rzeczy w tym aspekcie.

Obecnie, Rocket League działa na starszym silniku - Unreal Engine 3, przez co produkcja ta posiada umiarkowane wymagania i jest grywalna nawet na starszych komputerach. Ewentualne przejście na nowy silnik, wprowadziłby zapewne w tym temacie sporo zmian - tak przynajmniej uważa niemal cała społeczność gry.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Rocket League
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy