Reklama

Reklama

​Rosjanie pojawią się na turnieju IEM Katowice, a co z zakazami?

To już pewne. Za kilka tygodni rosyjscy zawodnicy wjadą do Polski, by przystąpić do rywalizacji w prestiżowym turnieju w CS:GO - IEM Katowice, który jak co roku, rozegrany zostanie w Spodku. Jest tylko jeden szkopuł - w opozycji do takiego działania staje rodzime prawo.

Rosjanie zagrają na turnieju CS:GO w Katowicach?

Przypomnijmy, że we wrześniu bieżącego roku premierzy Polski, Estonii, Litwy oraz Łotwy wydali oficjalne oświadczenie, którego celem było ograniczenie swobody podróżowania obywatelom Rosji po terenie strefy Schengen. "Wśród obywateli rosyjskich wjeżdżających do UE i strefy Schengen są osoby mające na celu zagrożenie bezpieczeństwu naszych krajów" - czytaliśmy w komunikatach.

Reklama

W konsekwencji ustalono wspólne regionalne podejście, które wdrożyło tymczasowy zakaz wjazdu Rosjan na teren wspomnianych wyżej krajów. Oczywiście od tych reguł i restrykcji są pewne skrajne wyjątki uwzględniające m.in. przypadki humanitarne, członków rodzin czy posiadaczy zezwoleń na pobyt.

Teraz wiemy już, że najprawdopodobniej profesjonalni gracze CS:GO pochodzący z Rosji uraczą swoją obecnością na turnieju IEM Katowice, który rozpocznie się już 31 stycznia przyszłego roku.

ESL, czyli organizator cyklicznego turnieju w rozmowie z serwisem HLTV stwierdził, że nie ma żadnej przeszkody, która blokowałaby Rosjan przed uczestnictwem w rozgrywkach.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: IEM Katowice | CS:GO

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy