Reklama

Rusza I edycja Predator Games - największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek Esportowych

​6 marca 2023 r. ruszyła I edycja Predator Games - największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek Esportowych. Taką informację, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, przekazali Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Szef Centrum GovTech, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej oraz Łukasz Łopuszyński, Country Manager w Acer Poland.

Pula Nagród w turnieju wyniesie ponad 3 200 000 złotych, a udział w nim wezmą 1024 szkoły, które jako pierwsze dokonają rejestracji swoich 16-osobowych reprezentacji. Zapisy trwają tylko do 27 marca 2023 roku. Liczba miejsc jest ograniczona. Sponsorem generalnym rozgrywek został PKO Bank Polski.

Gaming: nieODKRYTY potencjał

Predator Games 2023 to największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe, których założeniem jest nie tylko rozwój różnorodnych kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale także perspektywa budowania silnego pomostu między nastolatkami a rodzicami i szkołą. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju, skierowanego do szkół podstawowych i średnich w całym kraju jest Acer Polska - popularny producent m.in. sprzętu gamingowego marki Predator.

Nie tylko turniej, ale też kampania edukacyjna

Reklama

Realizowany przez Acer Polska projekt stawia także na kampanię edukacyjną z udziałem psychologów i ekspertów z wielu różnych dziedzin. Jej celem jest m.in. przybliżenie rodzicom graczy świata gamingu oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat jego jasnych stron.

Z uwagi m.in. edukacyjny aspekt projektu Partnerami turnieju są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech, VULCAN. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski.

16 384 uczniów, 1024 szkoły, 4 gry i nagrody o łącznej wartości ponad 3,2 mln zł

Uczniowie szkół, które jako pierwsze zarejestrują swoje drużyny, spróbują swoich sił w 4 grach: Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy) i League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy), Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy) oraz Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy). Każda ze szkół może zarejestrować maksymalnie 16 zawodników. Minimalny wiek gracza to 13 lat.

Rozgrywki rozpoczną się w piątek 31 marca 2023 roku. Etap eliminacyjny przeprowadzony zostanie w formule online, z kolei wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023 roku (sobota), odbędzie się stacjonarnie w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.

Zarówno najlepsi gracze, jak i 3 reprezentacje, które zdobędą najwyższe miejsca w klasyfikacji danej gry, otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów Rozgrywek. Ich wartość w całej akcji to ponad 3 200 000 złotych.

Esporter/materiały prasowe
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy