Sensacyjna porażka Teamu Kinguin z ViCi Gaming

Team Kinguin sensacyjnie przegrał w półfinałowym starciu z chińskim ViCi Gaming 2:0 podczas WEGL 2017 Super Fight International w Koreańskim Busan.

Potyczka rozpoczęła się na Trainie. Polacy rozpoczęli po łatwiejsze, broniącej stronie. Mimo to, chińska drużyna potrafiła przejąć inicjatywę i wygrać tę część meczu 10:5. Było to nie lada zaskoczenie, gdyż to zawodnicy Teamu Kinguin uchodzili za zdecydowanych faworytów półfinałowego spotkania.

Druga połowa również należała do chińskiej formacji. Zawodnicy ViCi oddali zaledwie dwie rundy polskim graczom i ostatecznie wygrali całą mapę 16:7. Po polskiej stronie zawiedli szczególnie "mouz" oraz "kap3r", którzy zdobyli kolejno 9 i 8 fragów. To nie mogło wystarczyć do pokonania rywali na "pociągach".

Polscy kibice mieli nadzieję, że po wpadce na Trainie, mapa Mirage wybrana przez podopiecznych "Loorda" będzie szczęśliwa dla "Pingwinów". Polacy przyzwoicie rozpoczęli spotkanie po stronie CT. Dominowali nad rywalem i zdołali wygrać pierwszą połowę 9:6. Wiele wskazywało na to, że Polacy będą w stanie doprowadzić do trzeciej, decydującej mapy w tym spotkaniu.

Jednak Chińczycy zagrali perfekcyjnie po zamianie stron i rozbili Team Kinguin w drugiej połowie aż 10:0. Ostatecznie mapa zakończyła się wynikiem 16:9 dla ViCi Gaming, co sprawiło, że polska formacja pożegnała się z koreańskim turniejem.