Reklama

Serwery nie wytrzymały zakończenia czwartego sezonu Fortnite

Czwarty sezon zmagań w sieciowej strzelance Fortnite - szeroko krytykowany za zbytnie reklamowanie uniwersum Marvela - zakończył się wczoraj w iście "epickim" stylu. Na serwerach produkcji pojawiło się rekordowe 15,3 miliona użytkowników, choć nie obyło się bez problemów.

Takie rzesze zainteresowanych szybko sprawiły, że infrastruktura przygotowana przez Epic Games ugięła się pod naporem i odmówiła posłuszeństwa. Fani nie mogli się logować, więc ruszyli oglądać wydarzenie specjalne w sieci, co sprawiło, że bardzo szybko... padły także serwery serwisu Twitch.

Atrakcją na zakończenie czwartego sezonu Fortnite była walka z samym Galactusem. Gracze zaczynali na Helicarrierze. Dziesięć minut po godzinie 22 polskiego czasu galaktyczny Galactus wyłonił się z wody i uderzył w Helicarrier, wysyłając wszystkich graczy w powietrze, gdzie ratował ich Iron Man.Ten dał następnie każdemu plecak odrzutowy i wyjaśnił, że wielki przeciwnik chce zjeść Zero Point. Gracze teleportowali się następnie do własnego autobusu pełnego ładunków wybuchowych, a zadaniem było sprawienie, by Galactus zjadł rzeczony autobus, atakowany także przez drony.

Reklama

Te trzeba było niszczyć za pomocą laserowego działa. W kluczowym momencie na miejscu pojawił się także Thor, rzucający naszym autobusem we wroga, co prowadziło do sekcji zręcznościowej z prowadzeniem naszego wybuchowego autokaru. Do akcji wkroczył nawet popularny Wolverine.

Na końcu wyskoczyliśmy z autobusu, Galactus pochłonął pojazd i wybuchł. Następnie otrzymaliśmy jeszcze cliffhanger, po czym serwery zostały wyłączone, z napisem "ciąg dalszy nastąpi w piątym sezonie" na ekranie. Gracze, którzy mieli nadzieję na nieco mniej Marvela w Fortnite, będą narzekać.

Jeśli o piątym sezonie mowa, to Epic Games ujawniło już szereg nadchodzących zmian. Kluczowym punktem na mapie będzie właśnie wspomniane Zero Point, które "wywołało" nowe regiony w okolicy: pustynię, antyczne Koloseum oraz dżunglę. Jest też duży nacisk na serial... "Mandalorian".

Aby włączyć obsługę czytnika ekranu, naciśnij Ctrl+Alt+Z. Aby uzyskać informacje o skrótach klawiszowych, naciśnij Ctrl+ukośnik.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje