Reklama

Shroud uważa, że profesjonalni gracze esportowi mogą rywalizować nawet do 50. roku życia

​Michael "shroud" Grzesiek to prawdziwa gwiazda Twitcha. Kanadyjczyk z polskimi korzeniami często porusza różne kwestie związane z esportem i nierzadko są one kontrowersyjne. Tym razem, tematem dyskusji była długość wieku profesjonalnych graczy komputerowych.

Shroud zasłynął przede wszystkim ze swoich ponadprzeciętnych umiejętności i predyspozycji w grach, szczególnie z gatunku strzelanek. 27-latek po zakończeniu kariery w Counter-Strike: Global Offensive stał się pełnoprawnym twórcą na platformie Twitch. Posiada tam ogromne zasięgi i liczną bazę wiernych fanów, śledzących zmagania swojej ulubionej gwiazdy w różnych produkcjach gamingowych.

Temat, który coraz częściej poruszany jest w środowiskach sportu elektronicznego to wiek zawodnika esportowego. Chodzi mianowicie o granicę z tym związaną, do której gracze mogą rywalizować na wysokim poziomie turniejowym. Wielu profesjonalistów kończy swoje kariery lub rywalizację na najwyższym poziomie niedługo po 30. urodzinach.

Reklama

Według Shrouda, takową granicą wiekową może być liczba 50: "Jeśli wcześnie wszedłeś na wysoki poziom, np. w wieku 16 lub 17 lat grasz profesjonalnie, to myślę, że w wieku 50 lat nadal możesz być na wysokim poziomie" - stwierdził influencer.

"Możesz stracić refleks, czas reakcji. Ale tak jak mówię, nadal będziesz na wysokim poziomie, jeśli motywacja, pasja i chęci będą pchały do przodu. Nadal to będzie, nawet w tym wieku" - podsumował streamer.

Esport jest młodą dziedziną, więc wszystko w tych kwestiach dopiero się krystalizuje, a eksperci w tej sprawie nie są do końca zgodni. Być może dopiero za kilka bądź kilkanaście lat przekonamy się, jak jest naprawdę, kiedy jakiekolwiek reprezentatywne statystyki będą służyć pomocą.

Obecnie, jako że sport elektroniczny jest dyscypliną wschodzącą i stosunkowo nową branżą, przypadki doszukiwania się zakończeń kariery przez zawodników skorelowane z ich wiekiem - nie mogą być reprezentatywne i dawać właściwe odpowiedzi na zadawane pytania.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje